Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Saab: Jesteśmy partnerem w szkoleniu NATO w Europie [Defence24 TV]

Saab jest też istotnym partnerem dla większości państw NATO w Europie. […] Jeżeli przyszłość ułoży się tak jak byśmy chcieli, Polska stanie się jednym z członków tej społeczności szkoleniowej – uważa Hans Lindgren, szef marketingu i sprzedaży firmy Saab w obszarze treningów i symulacji. Jego zdaniem Polska może być bardzo atrakcyjnym miejscem dla szkolenia i treningów poligonowych, jeśli zdecyduje się na rozwiązania w tym zakresie proponowane przez koncern Saab.

System firmy Saab od lat jest użytkowany w wielu krajach i może być dopasowany do dowolnego systemu uzbrojenia używanego w siłach zbrojnych. Naszą specjalnością oczywiście jest system oparty o lasery, jednak zapewniając otwarte interfejsy jesteśmy w stanie tutaj zintegrować inne typy systemów symulacyjnych z naszym „Gamer World”. System jest skalowalny, przypomina zestaw klocków Lego dopasowujący do potrzeb klienta, co pozwala na szkolenie do 10000 ludzi.

Hans Lindgren, szef marketingu i sprzedaży firmy Saab w obszarze treningów i symulacji 

Przedstawiciel firmy Saab podkreśla, że takie rozwiązanie pozwala nie tylko prowadzić bardzo realistyczne szkolenia. Oszczędza również amunicję, przy wysokim stopniu realizmu, gdyż laserowy system symuluje parametry balistyczne i możliwości rażenia różnych systemów uzbrojenia.

Jeżeli przyszłość ułoży się tak jak byśmy chcieli, Polska stanie się jednym z członków tej społeczności szkoleniowej i będzie istotnym, można powiedzieć, że atrakcyjnym krajem mogącym organizować wielonarodowe szkolenia. i dziś jest to bardzo istotny instrument polityczny.

Hans Lindgren, szef marketingu i sprzedaży firmy Saab w obszarze treningów i symulacji

Źródło:MSPO / Defence24
Reklama

Komentarze

    Reklama