Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Rufa i dziób śmigłowcowca desantowego „Władywostok” zostały połączone

Rozpoczęto łączenie części dziobowej i rufowej rosyjskiego Mistrala „Władywostok” – fot. STX France
Rozpoczęto łączenie części dziobowej i rufowej rosyjskiego Mistrala „Władywostok” – fot. STX France

Zgodnie z planem 26 lipca br. w stoczni STX France w St. Nazaire rozpoczęto łączenie części rufowej i dziobowej śmigłowcowca desantowego „Władywostok” typu Mistral. Prace mają trwać trzy tygodnie i zostać zakończone w sierpniu br.Już 19 lipca specjaliści francuscy przygotowali część dziobową na przyjście holowanej z Rosji części rufowej, która była wykonana w Petersburgu. Ich dopasowanie nastąpiło w zalanym suchym doku, w którym po wypuszczeniu wody będą prowadzone prace związane ze scaleniem obu części.

Czytaj także- Rosja: rufowa cześć śmigłowcowca Władywostok typu Mistral wyruszyła do Francji

Przewiduje się, że cały okręt zostanie zwodowany w październiku br. i zostanie przekazany do Rosji w 2014 roku. Budowa drugiego okrętu tego typu „Sewastopol” rozpoczęła się 18 czerwca br., a więc prawie pół roku przed planowanym terminem. Ten okręt ma być przekazany do Rosji w 2015 r.

Zobacz również: Mistral- panaceum na rosyjskie problemy na Morzu Śródziemnym

Proces budowy trwa zgodnie z założeniami, według których 20% prac w przypadku pierwszej jednostki i 40% w przypadku „Sewastopola” ma być wykonana w Rosji.

(MD)

Jeśli jesteś przedstawicielem wybranych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem Państwa przysługuje Ci 100% zniżki!
Aby uzyskać zniżkę załóż darmowe konto w serwisie Defence24.pl używając służbowego adresu e-mail. Po jego potwierdzeniu, jeśli przysługuje Tobie zniżka, uzyskasz dostęp do wszystkich treści na platformie bezpłatnie.