Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Rheinmetall rozpoczyna produkcję Boxerów dla Australii

Fot. Rheinmetall
Fot. Rheinmetall

Jak donosi australijski portal branżowy australiandefence.com, w zakładach Military Vehicle Centre of Excellence (MILVEHCOE) w Ipswich, Queensland, Rheinmetall rozpoczyna produkcję seryjną nowych wozów rozpoznawczych dla wojsk lądowych Australii.

Reklama

Wojna na Ukrainie - raport specjalny Defence24.pl

Reklama

Nowe wozy rozpoznawcze to Boxer CRV (Combat Reconnaissance Vehicle). Są one wyposażone systemem wieżowym Lance 2.0, który uzbrojony jest w armatę automatyczną MK30-2/ABM, sprzężony z nią karabin maszynowy kaliber 7,62 mm oraz wyrzutnię przeciwpancernych pocisków kierowanych Spike LR2.

Czytaj też

Oprócz rozpoczęcia produkcji tych pojazdów w Australii, obecnie trwa również montaż pierwszej serii Boxerów CRV w zakładach Rheinmetall w Niemczech. Wcześniej Rheinmetall dostarczył 25 wozów zmontowanych w Niemczech w ramach partii przedseryjnej.

Reklama

Czytaj też

Poinformowano również, że w MILVEHCOE ma zostać wyprodukowanych łącznie 186 wozów Boxer CRV w ramach pierwszej serii produkcyjnej. Oprócz wariantu bojowego wozu rozpoznawczego, mają powstać i inne wersje, jak wóz dowodzenia, wóz ewakuacji medycznej, wóz zabezpieczenia technicznego itp.

Reklama

Komentarze (1)

  1. DDR

    Razem ze wzrostem uekologicenia już wkrótce nie będzie można wyprodukować w Niemczech nawet śrubki a co za tym idzie w całej ue Wiec możliwe że te 25 Boxerów jest ostatnie

Reklama