Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Remontowa Shipbuilding oficjalnie w Mieczniku

Polskie fregaty typu OHP, jakie mają być zastąpione przez Mieczniki. Fot. M. Dura.
Polskie fregaty typu OHP, jakie mają być zastąpione przez Mieczniki. Fot. M. Dura.

Polska Grupa Zbrojeniowa S.A., PGZ Stocznia Wojenna Sp. z o. o. oraz Remontowa Shipbuilding S.A. podpisały aneks, na bazie którego stocznia z Gdańska oficjalnie dołączyła do Konsorcjum PGZ-Miecznik.

Aneks został zawarty na podstawie podpisanego 14 maja br. porozumienia, w którym powołane tego samego dnia do życia Konsorcjum PGZ-MIECZNIK (w składzie Polska Grupa Zbrojeniowa S.A. (lider) oraz PGZ Stocznia Wojenna sp. z o.o. (PGZ SW)) oraz Remontowa Shipbuilding S.A. wyraziły swoją intencję, aby docelowo sformować konsorcjum trójstronne mające na celu realizację programu MIECZNIK.

Kolejny krok za nami - Remontowa Shipbuilding S.A. oficjalnie dołącza do Konsorcjum PGZ-Miecznik. To renomowana stocznia, z którą Grupa PGZ dzieli historię bogatej i owocnej współpracy. Dzisiejsze wydarzenie stanowi ważny etap przygotowań Konsorcjum do podpisania kontraktu z Zamawiającym na realizację jednego z kluczowych programów Planu Modernizacji Technicznej Sił Zbrojnych RP

Sebastian Chwałek, prezes Zarządu PGZ S.A.

Program pk. MIECZNIK zakłada pozyskanie dla Marynarki Wojennej trzech nowoczesnych, nawodnych okrętów klasy fregata. Te wielozadaniowe jednostki zwiększą zdolności operacyjne do realizacji zadań na morzu, co przyczyni się do zabezpieczenia szlaków żeglugowych, zwiększy bezpieczeństwo militarne i potencjał odstraszania, a także wzmocni pozycję Polski na arenie międzynarodowej.

Cieszymy się z faktu przystąpienia do Konsorcjum PGZ-Miecznik. Mamy nadzieję, że nasze kompetencje i doświadczenie Lidera Konsorcjum, budującego serię okrętów Kormoran II we współpracy ze spółkami Grupy PGZ, zaprocentuje teraz przy budowie polskich fregat, przyczyniając się do realizacji tego zadania z sukcesem

Marcin Ryngwelski, prezes Zarządu Remontowa Shipbuilding S.A.
Reklama

Komentarze

    Reklama