Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Rakietowe centrum w Zielonce dla NSM i Wisły [Defence24 TV]

Od samego początku planowaliśmy wykorzystanie tej instalacji, a co za tym idzie jej zaprojektowanie w odpowiedni sposób, tak aby była do wykorzystania również dla innych projektów rakietowych — mówi w rozmowie z Defence24.pl o nowym Centrum Produkcyjno-Serwisowym Rakiet NSM prezes zarządu i dyrektor naczelny Wojskowych Zakładów Elektronicznych S.A. dr inż. Przemysław Kowalczuk.

Prezes WZE S.A. powiedział też, że budowa samej infrastruktury według planu ma zakończyć się w przełom lat 2019/2020. Następnie zostaną przeprowadzone odbiory techniczne i rozpocznie się szkolenie z udziałem specjalistów firmy Kongsberg, a następnie także Lockheed Martin. Operacyjna gotowość tego centrum jest przewidziana na połowę 2020 roku. Centrum będzie wykorzystywane nie tylko w związku ze wsparciem sprzętu Morskiej Jednostki Rakietowej, ale również do realizacji prac związanych z programem obrony powietrznej Wisła.

Reklama

Komentarze (4)

 1. Tak myślę

  A co w tym Centrum będzie produkowane? Ktoś coś wie? Taki szum się zrobił jakbyśmy opanowali produkcję pocisków do PATRIOTa

  1. Cud nad Wisłą

   No jak co..... pozwolili robić kontenery na rakiety :)

  2. Tak myślę

   ... i napompować koła wyrzutni?

  3. Zarkis

   Nie panowie, kontenery to tylko z HSW :P

 2. asd

  Do wszystkich marudzących: Przypominam, że nasze możliwości w technologiach rakietowych są wyjątkowo mizerne. Brak u nas nawet infrastruktury odpowiedniej, poczynając od kwestii prawnych dotyczących poligonów, przez obiekty laboratoryjne, obiekty do badań np. silników rakietowych, kontroli jakości itp. Wszystko trzeba po prostu zbudować u nas od 0. I to centrum jest właśnie pierwszym krokiem.

 3. zatroskany

  Do wszystkich malkontentów... Nie od razu Rzym zbudowano. Od czegoś trzeba zacząć zanim przejmie się technologie. Serwis jest jak najbardziej pierwszym krokiem w tym własnie kierunku. Innym pytaniem jest czy 2 krok nastąpi- ale to już inny temat.

 4. KrzysiekS

  Krok w dobra stronę pytanie co dalej?

  1. Tak myślę

   Nic. Przegląd i konserwacja NSM i nic poza tym.

Reklama