Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Rafael: Trophy może być produkowany w Polsce [DEFENCE24 TV]

Autor. Defence24.pl

Sądzimy, że tu na miejscu w Polsce system Trophy będzie używany w taki sam sposób jak rakiety Spike. Oznacza to, że będziemy współpracować z lokalnymi zakładami w ramach produkcji, tak jak robiliśmy to z dużym powodzeniem w wypadku ppk Spike - podkreśla w rozmowie z Defence24 TV generał brygady rezerwy Pini Yungman, Executive Vice President, Rafael Advanced Defense Systems. Mówi też o doświadczeniach z użycia Trophy i łatwości integracji systemu.

Reklama

Czytaj też

Reklama
Reklama

Komentarze (6)

 1. pielgrzym

  Polski MON,AU,IU niech pozyska system rakietowy Żelazna Kopuła, Arro 3- zasięg 2400 km, Arrow Weapon Systems- zasięg 3500 km, technologie Iron Vision, systemu Iron Beam, Thor, Trophy już mamy, system Lynx, budowy rakiet Tamir, Lora, Barak -8,MX, budowy silnika rakietowego i głowicy bojowej, drona Eitan, Herma=es 450, 900, amunicji krążącej Hero 30,90,120,400EC,900,1250, rakiet Jerycho 2-3 i inne uzbrojenie.

 2. Darek S.

  Tak mamy bardzo fajne lakiernie. Spike w nich świetnie malujemy, dorzucamy do ceny 50 % ceny i wszyscy robią na tym świetny biznes. Tylko w tym Trophy, będzie więcej elementów do malowania, to chyba będzie trzeba bardziej cenę podbić.

 3. Ma_XX

  zasadniczo wszystko możemy - pytanie kiedy, za ile oraz jego jakość

 4. palilo

  Współpracować tj obiecywać szeroki transfer technologii, a potem produkować najważniejsze elementy w Izraelu, pozwalając Polskim zakładom najwyżej na montowanie i wytwarzanie drugorzędnych elementów oraz oczywiście żądać horrendalnych kwot za integrację z czymkolwiek. Dziękuję za taką "współpracę". Nie zapominajmy o tym, że w Izraelu mamy 15% mniejszość rosyjską, a w sąsiedztwie Izraela są rosyjskie bazy wojskowe. Pamiętacie 2008? Przekazali kacapom kody do dronów, które Gruzja od nich kupiła znacząco zmniejszając ich użyteczność. Rozumiem, że w naszym przypadku miałoby być inaczej, bo przecież jak wiadomo Izrael darzy nas bezgraniczną miłością, prawda? No nie mówiąc o tym, że jakoś te nasze biznesy, Muzeum za setki mln i pozwalanie na bezkarność wycieczkom wcale nie sprawiają, że tamtejsi politycy mniej psują nam opinię na arenie międzynarodowej i nie plują na Polskę przy każdej okazji.

  1. Chyżwar

   W przypadku Trophy zabawa z przekazaniem czegokolwiek z Izraela do rosji żeby nam na złość, albo z sympatii dla rusków odpada. Ten APS jest na amerykańskich SepV3. Szpiegostwa rzecz jasna nie można wykluczyć.

 5. AdSumus

  Wydaje się że się spóźniliście. Nie trzeba było grillować Polaków. Będzie KAPS.

  1. Valdore

   Taka system znacznie gorszy od Trophy i do tego dopiero być może od K2PL

  2. Pseudonim

   Niestety uderzają w punkt , kto jak nie Izrael jest niezbędny zaraz przy USArelem do bujania tematem reparacji od szwabi?

  3. Chyżwar

   @Valdore Teoretycznie KAPS może być na wszystkim jeśli sobie go kupimy. Trophy? Ok. Ale on raczej na 250 SepV3, które są do tego od początku dostosowane. Dla 116 używek już chyba nie bardzo. Niemcy z tym APSeam do A7 mieli zdaje mi się niezły bal związany z jego apetytem na energię. KAPS wydaje mi się prostszy w integracji. Turcy przewidują coś podobnego do modernizacji swoich Leosi. Wygląda więc, że KAPS do K2, Leo2A5, Leo2PL i starszych M1 byłoby mniejszym technicznym wyzwaniem. Finansowo? Cóż. Tu już pewnie nie byłoby różowo poza K2 oczywiście. Podejrzewam, że zadziałałby ten sam mechanizm jaki był przy integracji Spike z włoską więżą. Tyle tylko, że tak samo byłoby w przypadku Trophy, więc KAPS wyszedłby jakoby taniej.

 6. Valdi

  K9a1 ma kaps w standardzie K2 również Przypomnijmy Niemcy kupili trophy heavy za 48mln dla 22 czołgów Nowe sep3 dnia USA mają asop

Reklama