Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Radosław Sikorski odwiedził WB Electronics

Autor. Sebastian Indra/MSZ

Delegacja Ministerstwa Spraw Zagranicznych z ministrem Radosławem Sikorskim na czele odwiedziła spółkę wiodącą Grupy WB. Podczas wizyty w Ożarowie Mazowieckim przedyskutowano budowę systemu bezpieczeństwa regionu, wsparcia działań eksportowych i współpracy przemysłowej, w tym udziału we wspólnych projektach w ramach Unii Europejskiej.

29 maja delegacja Ministerstwa Spraw Zagranicznych, której przewodził minister Radosław Sikorski, odwiedziła spółkę WB Electronics. Goście mieli okazję zobaczyć najnowsze rozwiązania Grupy WB, w tym systemy bezzałogowe, i zapoznać się z szeroką ofertą wyrobów opracowanych dla bezpieczeństwa Polski.

Reklama

Ministerstwo Spraw Zagranicznych odgrywa ogromną rolę we wsparciu eksportu polskiego przemysłu. Polska dysponuje zaawansowanymi technicznie wyrobami wojskowymi, sprawdzonymi i docenionymi przez użytkowników w najtrudniejszych warunkach wojennych. We współpracy z Ministerstwem Spraw Zagranicznych rozwiązania te powinny być elementem polskiej oferty dla państw regionu.

Autor. Sebastian Indra/MSZ

„Widzimy ogromną rolę Ministerstwa Spraw Zagranicznych, na czele z panem ministrem Radosławem Sikorskim, w budowaniu systemu bezpieczeństwa naszego regionu oraz we wspieraniu działań eksportowych spółek Grupy WB” – powiedział Piotr Wojciechowski, prezes Grupy WB podczas spotkania.

W dyskusji z przedstawicielami Ministerstwa Spraw Zagranicznych zwracano uwagę na wiodącą pozycję Polski, która jest największym państwem regionu. Stale zwiększa potencjał swoich sił zbrojnych. Polska dysponuje nie tylko dużymi zdolnościami produkcyjnymi, ale i jest w wielu branżach liderem technologii. Promocja sprawdzonych wyrobów przekłada się na wzrost krajowego potencjału.

Czytaj też

Reklama
Reklama

Komentarze (2)

 1. szczebelek

  Ci tam robi MSZ?

  1. LMed

   Poważnie pytasz?

 2. Ein

  Oby to faktycznie było wsparcie adekwatne, jak to robią Francuzi, Amerykanie, czy Izraelczycy. Bo wtedy będą wyniki. WBE i tak radzi sobie bardzo dobrze, ale zawsze może radzić sobie lepiej. Przy wsparciu agend państwowych.

Reklama