Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Defence24 Days: Grupa WB zwiększa współpracę z wojskową nauką

Autor. Defence24.pl

Grupa WB podpisze dwa porozumienia w sprawie zwiększenia współpracy z polskimi placówkami naukowo-badawczymi podczas Defence24 Days. Dokumenty będą sygnowane w pierwszym dniu konferencji odbywającej się na PGE Narodowym - 6 maja.

Reklama

Pierwszy z dokumentów będzie dotyczył współpracy z Akademią Wojsk Lądowych i Wojskowym Instytutem Techniki Inżynieryjnej, a podpisanie zaplanowano na godzinę 12:20. Podczas Defence 24 Days zostanie więc podpisany list intencyjny między Grupą WB (spółką wiodącą WB Electronics S.A.) a Akademią Wojsk Lądowych im. gen. T. Kościuszki i Wojskowym Instytutem Techniki Inżynieryjnej w sprawie szeroko pojętej współpracy polegającej na wspólnym podejmowaniu inicjatyw z zakresu działalności naukowej, dydaktycznej, szkoleniowej, promocyjnej, organizowaniu oraz realizacji przedsięwzięć mających na celu rozwój szkolnictwa, propagowanie nowoczesnych rozwiązań technicznych w systemie kształcenia oraz prowadzenie badań naukowych i prac rozwojowych.

Reklama

Drugi z dokumentów dotyczy współpracy z Wojskowym Instytutem Technicznym Uzbrojenia (WITU), podpisanie zaplanowano na godzinę 12:35. Podczas Defence 24 Days zostanie zatem podpisany list intencyjny między Grupą WB (spółką wiodącą WB Electronics S.A.) a Wojskowym Instytutem Technicznym Uzbrojenia (WITU) w sprawie zasadności i efektywności wspólnej inwestycji w postaci powołania spółki joint venture, której celem byłoby opracowanie i komercjalizacja nowoczesnych środków rażenia.

Defence24 Days to największa w Europie Środkowo-Wschodniej konferencja poświęcona zagadnieniom obronności i bezpieczeństwa. To wiodące wydarzenie dla sektora zbrojeniowego oraz branż związanych z bezpieczeństwem obywateli, przedsiębiorstw oraz administracji publicznej. 6-7 maja 2024 roku na PGE Narodowym będą obecni przedstawiciele rządu i administracji, Sił Zbrojnych RP i państw sojuszniczych oraz partnerskich, eksperci, naukowcy, dziennikarze i przedstawiciele przemysłu obronnego, by pochylić się nad najważniejszymi zagadnieniami i wyzwaniami stojącymi przed Polską w ujęciu krajowym, regionalnym i globalnym.

Reklama
Reklama

Komentarze

    Reklama