Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Pomoc Ukrainie i rozbudowa własnych zapasów. Ameryka rozkręca produkcję amunicji [ANALIZA]

Fot. Lockheed Martin
Fot. Lockheed Martin

Stany Zjednoczone planują olbrzymie zwiększenie produkcji uzbrojenia, zwłaszcza amunicji. Celem jest nie tylko utrzymanie, czy wręcz zwiększenie pomocy dla walczącej Ukrainy, ale także odbudowa zapasów amunicji US Army a nawet zwiększenie jej stanów posiadania do poziomu sprzed lutego 2022 roku. Podejmowane działania obejmują nie tylko same zakupy, ale także pozwolą zwiększyć moce produkcyjne wielu firm produkujących amunicję. Nie tylko zresztą amerykańskich…

Reklama

W amerykańskim senacie przegłosowana została ustawa 2023 National Defence Authorization Act, która wstępnie zatwierdza wielkie zakupy amunicji o największym priorytecie w ciągu najbliższych lat. Celem jest zapewnienie dostaw amunicji Ukrainie, uzupełnienie zapasów US Army, ale także wzrost zdolności produkcyjnych na przyszłość, tak aby cały proces mógł przebiegać szybciej niż do tej pory. Ustawa ma być sygnałem dla producentów, że zamówienia będą, co ma ich ośmielić, jeżeli chodzi o inwestycje w linie produkcyjne amunicji. Do tej pory nie znajdowali się oni w tak komfortowej sytuacji, zamówienia były niepewne, a klient - kapryśny i trudno było wyrokować jakie inwestycje będą się zwracały.

Jeśli jesteś przedstawicielem wybranych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem Państwa przysługuje Ci 100% zniżki!
Aby uzyskać zniżkę załóż darmowe konto w serwisie Defence24.pl używając służbowego adresu e-mail. Po jego potwierdzeniu, jeśli przysługuje Tobie zniżka, uzyskasz dostęp do wszystkich treści na platformie bezpłatnie.

Reklama
Reklama