Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Polskie roboty dla saperów [Defence24 TV]

Fot. Defence24
Fot. Defence24

Sieć Badawcza Łukasiewicz - PIAP w bieżącym roku dostarczyła do wojska pierwszą partię robotów RPP (robot patrolowo przenośny), którego egzemplarz prezentowany był w trakcie MSPO 2020 na stoisku 2. Mazowieckiego Pułku Saperskiego.

Jak powiedział Defence24 TV Andrzej Woźniak z Łukasiewicz - PIAP - "(...) w tym roku planowana jest dostawa kolejnej partii 17 sztuk i następna partia w przyszłym roku."

Z kolei jeden z pierwszych przeszkolonych w obsłudze RPP żołnierzy z 2. pułku prezentował samo urządzenie, jak i jego przeznaczenie.

"Jest on przeznaczony do wsparcia działania wojsko inżynieryjnych (...) obsługa jest intuicyjna, wyposażony jest w szereg akcesoriów (...) może być wykorzystywany w następujących sytuacjach: sprawdzenie samochodów osobowych i ciężarowych, samolotów i budynków pod kątem obecności materiałów niebezpiecznych, wykrywania skażeń chemicznych (..)."

Kolejny robot Łukasiewicz-PIAP - IBIS - wystawiony był na stoisku Żandarmerii Wojskowej. O jego możliwościach opowiedział Ddefence24 TV pirotechnik z Oddziału Specjalnego Żandarmerii Wojskowej w Warszawie.

Więcej filmów dotyczących robotów Łukasiewicz - PIAP dostępnych jest pod linkiem

Reklama

Komentarze

    Reklama