Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Polskie bezzałogowce i systemy dowodzenia w ofercie dla Bułgarii

Fot. Grupa WB
Fot. Grupa WB

Na trwających właśnie targach Międzynarodowa Wystawa Sprzętu i Usług Obronnych HEMUS 2020, zorganizowanych miejscowości Płowdiw pojawił się jeden podmiot polskiego przemysłu zbrojeniowego w postaci Grupy WB.

Jak wynika z przekazanych Defence24 fotografii z tego wydarzenia największa spośród prywatnych polskich firm przemysłu obronnego próbuje zainteresować Bułgarów swoimi sztandarowymi produktami z zakresu łączności i dowodzenia. Na ekspozycji znalazły się elementy modułowego systemu zarządzania walką Topaz i system łączności Fonet, radiostacje PERAD, [email protected] i R3501, a także amunicja krążąca (BBSP) Warmate i dobrze sprzedający się na świecie rozpoznawczy BSP klasy mini - FlyEye. Oferta grupy jest kierowana zarówno do modernizujących się obecnie bułgarskich sił zbrojnych jak i służb bezpieczeństwa publicznego, jak również do innych państw niż Bułgaria.

Międzynarodowa Wystawa Sprzętu i Usług Obronnych HEMUS 2020 rozpoczęła się 30 września i jest planowana do 3 października. Przedsięwzięcie zostało objęte patronatem Ministerstwa Obrony i Ministerstwa Ekonomii Republiki Bułgarii. O randze wydarzenia w skali tego bałkańskiego państwa, które jest we własnej skali odpowiednikiem polskiego MSPO, świadczy także fakt, że stoisko Grupy WB odwiedził Prezydent Republiki Bułgarii Rumen Radew.

Jeśli jesteś przedstawicielem wybranych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem Państwa przysługuje Ci 100% zniżki!
Aby uzyskać zniżkę załóż darmowe konto w serwisie Defence24.pl używając służbowego adresu e-mail. Po jego potwierdzeniu, jeśli przysługuje Tobie zniżka, uzyskasz dostęp do wszystkich treści na platformie bezpłatnie.