Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

PIT-Radwar S.A. podpisał porozumienie o współpracy z WAT

Autor. PIT-RADWAR S.A.

Spółka PIT-Radwar S.A. poinformowała, że dnia 9 listopada 2022 r. podpisała porozumienie z Wojskową Akademią Techniczną. Umowa dotyczy współpracy na rzecz promowania i wzmacniania atrakcyjności obu stron na rynku pracy.

Reklama

W komunikacie spółki należącej do Polskiej Grupy Zbrojeniowej czytamy, że w zakres współpracy wchodzi m.in. organizacja i wspólny udział w przedsięwzięciach zachęcających studentów i absolwentów do związania swojej przyszłości zawodowej z branżą zbrojeniową. Działania mają obejmować m.in. propagowanie praktycznych aspektów, działalności badawczej, naukowej i dydaktycznej PIT-Radwar S.A. oraz WAT, realizację praktyk studenckich, aktywizację zawodową studentów WAT, a także tworzenie perspektyw rozwoju.

Reklama
Reklama

Zgodnie z podpisaną przez obie strony umową PIT-Radwar S.A. zobowiązuje się m.in. do informowania uczelni o ofertach praktyk, staży i pracy, zapewnienia odpowiednich warunków ich przeprowadzania, wsparcia rozwoju uczelni i zacieśnienia współpracy pomiędzy otoczeniem gospodarczym i nauką.

Z kolei Wojskowa Akademia Techniczna zobowiązuje się w ramach porozumienia do udostępnienia ofert praktyk, staży i pracy i promowania PIT-Radwar S.A. jako atrakcyjnego, godnego zaufania partnera, informowania o przeprowadzanych przez WAT przedsięwzięciach związanych z aktywizacją zawodową studentów i absolwentów.

Czytaj też

W wydarzeniu zawarcia opisywanego porozumienia udział wzięli m.in. płk prof. dr hab. inż. Przemysław Wachulak – Rektor-Komendant Wojskowej Akademii Technicznej, dr hab. Monika Szyłkowska, prof. WAT – Prorektor ds. studenckich, płk dr hab. inż. Robert Panowicz, prof. Uczelni – Kierownik Zakładu Mechaniki i Konstrukcji Specjalnych Wydziału Inżynierii Mechanicznej.

Autor. PIT-RADWAR S.A.

Ze strony spółki PIT-Radwar S.A. obecni byli Prezes Zarządu – dr inż. Przemysław Kowalczuk, Członek Zarządu – Piotr Górzyński, Dyrektor Biura Systemów Uzbrojenia –  Łukasz Zbrzeżny, Dyrektor Biura Kadr – Mariola Kalisz oraz Starszy Specjalista ds. Rekrutacji i Rozwoju – Katarzyna Stasiewicz.

Reklama

Komentarze (1)

  1. Mondry015

    Ruszamy z kopyta nad tą płetwą termoplastyczna z wbudowanym chipsem GPS

Reklama