Przemysł Zbrojeniowy

PGZ zapowiada wydarzenia i ekspozycję na MSPO

Fot. Maciej Nędzyński/CO MON
Fot. Maciej Nędzyński/CO MON

Polska Grupa Zbrojeniowa poinformowała o planowanych prezentacjach i wydarzeniach podczas targów MSPO 2021, odbywających się od 7 do 10 września br. 

Na stoisku Polskiej Grupy Zbrojeniowej będzie można obejrzeć m.in.: nowe propozycje platform kołowych – pojazd 4 × 4 z Huty Stalowa Wola S.A. oraz zmodyfikowane warianty specjalistyczne KTO Rosomak i gąsienicowe, w tym nowe lekkie podwozie gąsienicowe z moździerzem M120. Odwiedzający ekspozycję Grupy będą mogli zapoznać się z rozwiązaniami z obszaru produktowego C4ISR, ofertą środków bojowych oraz indywidualnym wyposażeniem żołnierza – w tym z nowymi konstrukcjami zarówno z Fabryki Broni „Łucznik” oraz Zakładów Mechanicznych Tarnów. PGZ będzie wystawiać również systemy obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej, w tym propozycję PIT-RADWAR dla projektu pk. „Noteć” oraz rozwiązania, które polski przemysł przygotował na rzecz programu „Wisła”.

Tegoroczna ekspozycja Polskiej Grupy Zbrojeniowej to ponad 300 rozwiązań przedstawionych przez 28 spółek – systemów, podsystemów i pojedynczych wyrobów, które dostarczamy, oferujemy bądź też przygotowujemy dla Sił Zbrojnych RP, służb mundurowych i na rynki eksportowe. Każdy, kto odwiedzi naszą ekspozycję w hali C będzie miał możliwość zobaczenia tego, co udało nam się w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy przygotować

prezes zarządu PGZ S.A. Sebastian Chwałek

Pierwszego dnia targów planowane jest podpisanie umów na rzecz dostaw nowego uzbrojenia i sprzętu wojskowego dla SZ RP. W strefie PGZ odbędzie się również m.in. konferencja prasowa dot. postępów prac Konsorcjum PGZ-MIECZNIK w realizacji programu budowy trzech fregat dla MW RP. W drugim dniu będą podpisywane porozumienia oraz umowy partnerskie z przedsiębiorstwami z innych krajów. W hali C na scenie głównej odbędą się również debaty dotyczące programu „Wilk”, organizowane przez OBRUM oraz prezentacja osiągnieć polskiego przemysłu obronnego w programie OCEAN2020, w którym uczestniczy OBR CTM. W tym dniu odbędą się oficjalne obchody 45-lecia należącej do PGZ spółki PCO. 

W trzecim dniu targów odbędzie się konferencja „Wojsko – Nauka – Przemysł”, podczas której eksperci będą rozmawiać na temat innowacyjności oraz impulsów rozwojowych w krajowej zbrojeniówce. Przewidywane są również umowy i porozumienia – zarówno biznesowe, jak i dotyczące współpracy z renomowanymi ośrodkami akademickimi oraz placówkami badawczymi. Ostatni dzień MSPO to dzień wręczenia nagród Defender oraz innych wyróżnień. W tym roku do tego konkursu zgłoszono kilkanaście produktów, które opracowały spółki wchodzące w skład PGZ – m.in. konstrukcje broni strzeleckiej, systemy wieżowe oraz innowacyjne środki bojowe.

Trwające od 7 do 10 września MSPO’21 to dla Polskiej Grupy Zbrojeniowej okazja do spotkań z przedstawicielami przemysłu, sił zbrojnych i rządów w zakresie kontraktów eksportowych oraz wspólnego ofertowania na rynki trzecie. Budowanie relacji z innymi firmami z sektora obronności i świata nauki służy m.in. rozszerzaniu oferty produktowej Grupy, jak i włączaniu spółek w łańcuchy dostaw zagranicznych koncernów zbrojeniowych. PGZ zaprasza do odwiedzenia ekspozycji w hali C Targów Kielce.

image
Reklama

Komentarze (8)

 1. ABC

  OBRUM i Wilk będą się błaźnić dla polityków - teraz proponuję - przeanalizować zakup Armaty.

 2. fefe

  A AHS Kryl????

 3. asf

  Po co robić tajemnice odnośnie tego jakie umowy mają być podpisane? W przeszłości nie raz ogłaszano lub pojawiały się "przecieki", z kilkudniowym wyprzedzeniem o planach podpisania dużych umów... I może właśnie tu jest pies pogrzebany, że to nie będą żadne duże umowy... <br/>

  1. As

   Będzie duża umowa: Narew, ale efektor poznamy za kilka mięsiący. Czyli podobnie jak w przypadku Miecznika.

  2. Gewsa

   Lepiej by zakontraktowali ZSSW-30

  3. Użytkownik

   Tylko, że ta umowa na Miecznika, to tylko

 4. KONOWICZ

  .będzie nic albo nic nie będzie

 5. Tadziu

  Mon podpisze umowę z pgz dziady Miecznik już mamy a i bumar też No to pora na Mesko efektor

 6. może jakieś umwy zostana podpisane

  Noteć możę jakaś umowa będzie podpisna może na 35 mm na Jelczu może Piorun -2

  1. Kustosz

   Co to Afganistan żeby złom stawiać na pickup'ach albo truck'u. No proszę Cię... wydaje mi się, że Polskę stać na więcej niż żywe tarcze z zu 23 na pace które zostaną zniszczone zanim target będzie w zasięgu. Równie dobrze Leo może strzelać. Efekt będzie taki sam a przynajmniej będzie dobrze się prezentować na defiladach LMAO

 7. Dar 12

  Oczekuje że w końcu poznamy efektor do NARWI

  1. Ja

   Masz zbyt wysokie oczekiwania.

  2. X

   Na pewno - bedzie to efektor nr 1, 2, albo 3. I za ok 10 lat.

  3. Ak

   Chyba nie, już kilka miesi cy temu spekulowano, że umowa na Narew może zostać podfpisans we wrześniu br. Ale jak będzie to oczywiście zobaczymy...

 8. logistyk

  "Pierwszego dnia targów planowane jest podpisanie umów na rzecz dostaw nowego uzbrojenia i sprzętu wojskowego dla SZ RP" Przeciwlotnicza NAREW? Czas najwyższy.

  1. Ja Sam

   Fajnie by było aby wreszcie coś drgnęło z Narwią

  2. S&F

   Oby...

  3. Antoni

   Niczego nie będzie