Przemysł Zbrojeniowy

PGZ zapowiada wydarzenia i ekspozycję na MSPO

Fot. Maciej Nędzyński/CO MON
Fot. Maciej Nędzyński/CO MON

Polska Grupa Zbrojeniowa poinformowała o planowanych prezentacjach i wydarzeniach podczas targów MSPO 2021, odbywających się od 7 do 10 września br. 

Na stoisku Polskiej Grupy Zbrojeniowej będzie można obejrzeć m.in.: nowe propozycje platform kołowych – pojazd 4 × 4 z Huty Stalowa Wola S.A. oraz zmodyfikowane warianty specjalistyczne KTO Rosomak i gąsienicowe, w tym nowe lekkie podwozie gąsienicowe z moździerzem M120. Odwiedzający ekspozycję Grupy będą mogli zapoznać się z rozwiązaniami z obszaru produktowego C4ISR, ofertą środków bojowych oraz indywidualnym wyposażeniem żołnierza – w tym z nowymi konstrukcjami zarówno z Fabryki Broni „Łucznik” oraz Zakładów Mechanicznych Tarnów. PGZ będzie wystawiać również systemy obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej, w tym propozycję PIT-RADWAR dla projektu pk. „Noteć” oraz rozwiązania, które polski przemysł przygotował na rzecz programu „Wisła”.

Tegoroczna ekspozycja Polskiej Grupy Zbrojeniowej to ponad 300 rozwiązań przedstawionych przez 28 spółek – systemów, podsystemów i pojedynczych wyrobów, które dostarczamy, oferujemy bądź też przygotowujemy dla Sił Zbrojnych RP, służb mundurowych i na rynki eksportowe. Każdy, kto odwiedzi naszą ekspozycję w hali C będzie miał możliwość zobaczenia tego, co udało nam się w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy przygotować

prezes zarządu PGZ S.A. Sebastian Chwałek

Pierwszego dnia targów planowane jest podpisanie umów na rzecz dostaw nowego uzbrojenia i sprzętu wojskowego dla SZ RP. W strefie PGZ odbędzie się również m.in. konferencja prasowa dot. postępów prac Konsorcjum PGZ-MIECZNIK w realizacji programu budowy trzech fregat dla MW RP. W drugim dniu będą podpisywane porozumienia oraz umowy partnerskie z przedsiębiorstwami z innych krajów. W hali C na scenie głównej odbędą się również debaty dotyczące programu „Wilk”, organizowane przez OBRUM oraz prezentacja osiągnieć polskiego przemysłu obronnego w programie OCEAN2020, w którym uczestniczy OBR CTM. W tym dniu odbędą się oficjalne obchody 45-lecia należącej do PGZ spółki PCO. 

W trzecim dniu targów odbędzie się konferencja „Wojsko – Nauka – Przemysł”, podczas której eksperci będą rozmawiać na temat innowacyjności oraz impulsów rozwojowych w krajowej zbrojeniówce. Przewidywane są również umowy i porozumienia – zarówno biznesowe, jak i dotyczące współpracy z renomowanymi ośrodkami akademickimi oraz placówkami badawczymi. Ostatni dzień MSPO to dzień wręczenia nagród Defender oraz innych wyróżnień. W tym roku do tego konkursu zgłoszono kilkanaście produktów, które opracowały spółki wchodzące w skład PGZ – m.in. konstrukcje broni strzeleckiej, systemy wieżowe oraz innowacyjne środki bojowe.

Trwające od 7 do 10 września MSPO’21 to dla Polskiej Grupy Zbrojeniowej okazja do spotkań z przedstawicielami przemysłu, sił zbrojnych i rządów w zakresie kontraktów eksportowych oraz wspólnego ofertowania na rynki trzecie. Budowanie relacji z innymi firmami z sektora obronności i świata nauki służy m.in. rozszerzaniu oferty produktowej Grupy, jak i włączaniu spółek w łańcuchy dostaw zagranicznych koncernów zbrojeniowych. PGZ zaprasza do odwiedzenia ekspozycji w hali C Targów Kielce.

image
Reklama

Komentarze