Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Okręty LCS mają dostać 3 nowe moduły zadaniowe

Northrop Grumman ma zbudować trzy dalsze moduły zadaniowe dla okrętów LCS – fot. US Navy
Northrop Grumman ma zbudować trzy dalsze moduły zadaniowe dla okrętów LCS – fot. US Navy

Koncern Northrop Grumman otrzymał kontrakt za 25,2 miliona dolarów na budowę trzech dodatkowych modułów zadaniowych (Mission Modules) dla okrętów do działań przybrzeżnych LCS (Littoral Combat Ship).

Northrop Grumman ma zbudować dwa moduły zadaniowe do działań nawodnych (surface warfare missions) i jeden moduł do działań przeciwminowych (mine countermeasures). Koncern potraktował to jako dowód, że jest najlepszym integratorem w tego typu zdaniach.

Okręty do działań przybrzeżnych mają trzy główne zadania bojowe: zwalczanie celów nawodnych, okrętów podwodnych oraz działania przeciwminowe. Każdy z modułów zabezpieczających tego typu misje korzysta z różnorodnych sensorów i podsystemów, w tym bezzałogowych, które wymagają pełnej integracji zarówno w ramach samego modułu, jak i z okrętowego systemu walki.

Jak do tej pory Northrop Grumman dostarczył dwa moduły do działań nawodnych i jeden do zwalczania min. Dwa następne moduły przeciwminowe i jedne do wojny nawodnej są w trakcie produkcji. Końcowa integracja systemów odbywa się w bazie morskiej Ventura County w Port Hueneme w Kalifornii. 

Reklama

Komentarze

    Reklama