Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Nowy wiceprezes Mesko

Pocisk przeciwlotniczy Piorun. Fot. M. Dura.
Pocisk przeciwlotniczy Piorun. Fot. M. Dura.

Rada Nadzorcza MESKO S.A.  powołała  mgr inż. Gabriela Nowina Konopkę na Członka Zarządu MESKO S.A., powierzając mu funkcję Wiceprezesa Zarządu Spółki.

Nowy wiceprezes Mesko został wybrany na to stanowisko 16 stycznia br. w toku ogłoszonego wcześniej postępowania kwalifikacyjnego na stanowisko Członka Zarządu Spółki IX kadencji.

Gabriel Maria Nowina Konopka 16 lipca 2018 r. był delegowany przez radę nadzorczą do pełnienia obowiązków członka zarządu Mesko. Urodzony w 1979 r. magister inżynier architekt z uprawnieniami zawodowymi, ukończył studia na Politechnice Krakowskiej. Z przemysłem związany od 2010 roku: początkowo jako współtwórca firmy produkcyjno-inżynieryjnej, następnie związany z przemysłem produkcyjnym w branży stalowej. 

Od roku 2016 pracownik Polskiej Grupy Zbrojeniowej; zaangażowany był między innymi w przejęcie Stoczni Marynarki Wojennej oraz SPP (dawna Stocznia Szczecinska). Od 2017 r. dyrektor Biura Broń i Amunicja, odpowiedzialny za koordynację współpracy 10 spółek GK PGZ w tym Grupy Amunicyjno-Rakietowej.

Komentarze (3)

  1. Gość

    Od 2016 w PGZ odpowiedzialny za stocznie i grupę amunicyjną. Faktycznie pasmo sukcesów!!!!! więc należy się awans.

  2. Ghjjt

    Czy ten nowy prezes będzie odpowiedzialny za wprowadzenie nowych pocisków 155 i 120, a może załatwi wreszcie produkcję granatników na światowym poziome a nie szukanie tylko najlepszych z dostępnych w Pgz?

  3. w

    cos znajome nazwisko. Architekt, to bedzie znał sie . Na czym ??? No, bedzie fachowcem. Dobrze ze nie wybrali historyka lub socjologa