Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Nowy szef działu technologii Rheinmetall Defence

Fot. M.Dura
Fot. M.Dura

Nowo utworzone stanowisko Szefa Działu Technologii (Chief Technology Officer - CTO) Rheinmetall Defence objął 49-letni Klaus Kappen. 

Osoba zajmująca to stanowisko, podlegające bezpośrednio Prezesowi Zarządu Rheinmetall AG (obecnie Armin Papperger), odpowiedzialna będzie nie tylko za utrzymanie odpowiednio wysokiego poziomu technologicznego produktów Grupy Rhenimetall, ale też za dialogi technologiczne z potencjalnymi nabywcami jej produktów oraz kierowanie działaniami o charakterze R&D (Research And Development - Badania i Rozwój). 

49-letni Klaus Kappen po zakończeniu kariery naukowej związał się z firmą iABG gdzie zajmował się programami, których odbiorcą była Bundeswehra. W Rheinmetall Defence najpierw objął w dniu 1 stycznia 2018 roku stanowisko Szefa Działu Badań, Technologii i Programów Specjalnych, a następnie Szefa Działu Technologii. 

Rheinmetall Defence jest czołowym przedstawicielem branży zbrojeniowej w Europie. Firma produkuje gotowe systemy uzbrojenia (obecnie posiada m.in. prawa do produkcji i rozwoju czołgów Leopard II) jak i m.in. podzespoły, amunicję, systemy wykrywania zagrożeń CBRN, systemy optoelektroniczne, symulatory pojazdów bojowych. Jest też zagranicznym partnerem w procesie modernizacji czołgów Leopard 2 A4 do wersji Leopard 2 PL. 

Reklama

Komentarze

    Reklama