Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Nowy prezes WZU w Grudziądzu

Zmodernizowana, zmodyfikowana przez Wojskowe Zakłady Uzbrojenia S.A. PRWB OSA. Fot. WZU S.A.
Zmodernizowana, zmodyfikowana przez Wojskowe Zakłady Uzbrojenia S.A. PRWB OSA. Fot. WZU S.A.

25 kwietnia Rada Nadzorcza Wojskowych Zakładów Uzbrojenia S.A. powołała Macieja Besciaka na stanowisko prezesa zarządu spółki.

Maciej Besciak obejmie stanowisko z dniem 2.05.2024 r. Ponadto członkiem zarządu został Rafał Pilarski. Wcześniej zarząd spółki był jednoosobowy. Jak podają Wojskowe Zakłady Uzbrojenia, Rafał Pilarski jest związany z nimi od 1999 roku. Pracował na różnych stanowiskach inżynierskich, w tym przez 15 lat w Ośrodku Badawczo-Rozwojowym.

Dotychczas funkcję prezesa spółki sprawował Piotr Tefelski, od listopada 2018 roku.

Wojskowe Zakłady Uzbrojenia powstały w 1960 roku, najpierw jako jednostka wojskowa o tajnej nazwie, a następnie Wojskowe Przedsiębiorstwo Remontowo-Produkcyjne. Dziś Wojskowe Zakłady Uzbrojenia łączą różne obszary działalności. Nadal zajmują się wsparciem eksploatacji sprzętu przeciwlotniczego, dokonując remontów i modyfikacji zestawów przeciwlotniczych pozwalających przedłużyć ich eksploatację.

Reklama
Reklama

Komentarze (2)

 1. Essex

  A te zakłady co robią skoro juz wszystko oddaliśmy Ukrainie?

  1. Monkey

   @Essex: Wszystko? Naprawdę? Masz ty fantazję…

 2. Ech,

  Zdjecie radzieckieo sprzetu jako obrazek

  1. Monkey

   @Ech,: Poradzieckiego… Gruntownie zmodernizowanego przez WZU. W tamtym czasie (modernizacji) to nie był przestarzały sprzęt. Ale nie zainwestowano w nowe, zachodnie efektory. Bo „koniec historii”. Historia nigdy się nie kończy.

Reklama