Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Nowy prezes OBRUM Gliwice

Fot. Instytut Sobieskiego.
Fot. Instytut Sobieskiego.

Bartłomiej Michałowski został z dniem 27 sierpnia powołany na stanowisko Prezesa Zarządu OBRUM Gliwice sp. z o.o.

Jak podała spółka w komunikacie, Rada Nadzorcza powołała Bartłomieja Michałowskiego na stanowisko Prezesa Zarządu OBRUM sp. z o.o. z dniem 27 sierpnia. Decyzja ta jest wynikiem trwającego od 5 czerwca br. postępowania kwalifikacyjnego.

Nowy prezes OBRUM jest od ponad 20 lat związany z sektorem technologii informatycznych (ICT), specjalizując się w rozwiązaniach przeznaczonych m.in. dla służb mundurowych, administracji i przemysłu oraz energetyki. Od maja 2019 roku jest członkiem zarządu Instytutu Sobieskiego, a od 2006 roku - ekspertem tej instytucji. Jak podaje Instytut Sobieskiego, zawodowo był związany Orange, CISCO, Hewlett-Packard, Statoil i Giełdą Papierów Wartościowych w Warszawie. Był też autorem dwóch opracowań wydanych pod egidą Instytutu: „Internet of Things i Artificial Intelligence w Polsce” oraz “Polska (prawdziwie) cyfrowa”.

OBRUM Gliwice Sp. z o.o. to spółka należąca do Polskiej Grupy Zbrojeniowej, specjalizująca się w opracowywaniu i produkcji ciężkich pojazdów bojowych, sprzętu inżynieryjnego, w tym mostów samobieżnych oraz systemów symulacyjnych. W ostatnich latach przekazywała Siłom Zbrojnym RP m.in. symulatory dla kierowców czołgów Leopard 2A4 i 2PL, a także mosty samobieżne na podwoziu kołowym MS-20 Daglezja. Te ostatnie są także dostarczane klientowi eksportowemu. OBRUM uczestniczy też w innych programach modernizacyjnych, związanych z ciężkim sprzętem gąsienicowym, a także z dostawami produkowanych przez PIT-RADWAR stacji radiolokacyjnych. 

Reklama

Komentarze

    Reklama