Przemysł Zbrojeniowy

Inauguracja polskiego biura Northrop Grumman

Fot. Northrop Grumman
Fot. Northrop Grumman

Koncern Northrop Grumman otworzył biuro w Warszawie. W uroczystej inauguracji działalności przedstawicielstwa koncernu udział wzięła ambasador USA w Polsce, wśród gości znaleźli się przedstawiciele ministerstwa obrony i rządu.

Uroczystego przecięcia wstęgi, symbolicznie otwierającego biuro koncernu Northrop Grumman w Polsce, dokonali Dan Verwiel, wiceprezes firmy i Tarik Reyes, wiceprezes działu obrony rakietowej i systemów ochronnych, towarzyszyła im ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce Georgette Mosbacher.

Wiceprezes koncernu Dan Verwiel podkreślił, że modułowy system dowodzenia IBCS zapewni szerokie zdolności polskiemu systemowi obrony powietrznej i przeciwrakietowej. Dodał, iż firma oczekuje dostarczania w przyszłości Polsce i innym sojusznikom europejskim wiodących rozwiązań z sektora obronnego.

Czytaj też: Northrop Grumman: IBCS może połączyć wszystkie warstwy obrony powietrznej [WYWIAD]

Northrop Grumman bierze istotny udział w modernizacji polskiego systemu obrony powietrznej. Polska jest pierwszym klientem zagranicznym, nabywającym w ramach modernizacji obrony powietrznej system dowodzenia IBCS.

Jeśli jesteś przedstawicielem wybranych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem Państwa przysługuje Ci 100% zniżki!
Aby uzyskać zniżkę załóż darmowe konto w serwisie Defence24.pl używając służbowego adresu e-mail. Po jego potwierdzeniu, jeśli przysługuje Tobie zniżka, uzyskasz dostęp do wszystkich treści na platformie bezpłatnie.