Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Niemcy: amunicyjne przejęcie za miliard

Autor. Rheinmetall/Twitter

Firma Rheinmetall poinformowała, że sfinalizowała przejęcie wszystkich udziałów w firmie Expal Systems S.A.U. produkującej amunicję z siedzibą w Madrycie.

Reklama

Wojna na Ukrainie - raport specjalny Defence24.pl

Reklama

W listopadzie ubiegłego roku, firma Rheinmetall ogłosiła, że podpisała umowę z firmą MaxamCorp. Holding S.L. z Madrytu w celu nabycia całego kapitału zakładowego Expal Systems S.A z Madrytu, znanego producenta amunicji. Teraz umowa jest finalizowana - podała firma w nowym komunikacie. Przeniesienie działalności Expal S.A.U. do Rheinmetall nastąpiło 1 sierpnia 2023 roku.

Czytaj też

Cena przejęcia Expal Systems S.A.U., znanego producenta amunicji i uzbrojenia, wynosi około 1,2 miliarda euro. W przyszłości firma będzie działać pod nazwą "Rheinmetall Expal Munitions S.A.U.".

Reklama

Czytaj też

Przejmując Expal, Rheinmetall zamierza zabezpieczyć i wzmocnić swoją podstawową działalność w zakresie broni i amunicji. Obecne portfolio produktów Expal Systems obejmuje amunicję artyleryjską (m.in. 105 i 155 mm), pociski moździerzowe i średniego kalibru, amunicję małokalibrową, a także zapalniki i systemy napędu rakiet. W wielu przypadkach amunicja Expal to produkty typu "full shot", od materiału miotającego po zapalnik. Ze względu na częściowo uzupełniające się zakresy produktów, przejęcie znacząco wzmacnia istniejące portfolio produktów Rheinmetall.

Reklama

Komentarze (4)

 1. Thorgal

  Rebus: Hiszpańscy nurkowie, Niemiecka firma i Moskwa.....

  1. Pucin:)

   @Thorgal - jeszcze lepszy rebus : niemieckie samodzielne dochodzenie, duńskie samodzielne dochodzenie (w tym bardzo szczegółowe raporty duńskiej marynarki wojennej jednej z lepszej na Bałtyku), polski jacht, "polski" oficer sił specjalnych, "ukraińscy oficerowie/nurkowie/załoga jachtu" (język wynajmujących rosyjski) sił specjalnych >>>>> Nord Strem 2>>>> to brzmi jak UFO!!??? ale jednak jest dość ciekawe!!!! :)

 2. Szczupak

  Patrzcie. A u nas już 1,5 roku budują fabrykę i dalej na działce budowy rośnie trawa i drzewa. My to mamy na wszystko czas

 3. DDR

  No muszą gdzieś produkować jeżeli u siebie nie mogą bo wydalają za dużo CO2

 4. ciekawy1

  Brzmi jak dobry interes, w dzisiejszych czasach...

Reklama