Przemysł Zbrojeniowy

MSPO 2019: Amunicja, bezzałogowce i karabiny od UMO [Defence24 TV]

Podczas wizyty prezydenta i ministra obrony narodowej pokazaliśmy technologię rakiet kal. 122 mm, naszą propozycję kamizelki lekkiej piechoty oraz hełmu balistycznego, produkty firmy Garmin, a także Black Hornet Block 3, który obecnie jest nabywane przez polskie Wojska Specjalne. Są również z nami przedstawiciele niemieckiego producenta amunicji MEN (...) - powiedział dyrektor ds. strategii i rozwoju UMO Sp. z o.o Mikołaj Szuba.

W rozmowie z Defence24 TV Mikołaj Szuba zaprezentował także całą gamę amunicji, która jest dedykowana dla wojsk specjalnych oraz jednostek kontrterrorystycznych i realizacyjnych służb mundurowych, a także karabinki Haenel czy broń snajperską. Wspomniał także o całej gamie produktów firmy Garmin, od różnych rozwiązań GPS po zegarki.

Mikołaj Szuba przedstawił także kamizelkę typu plate carrier z płytą balistyczną klasy 4 (która chroni przed pociskiem karabinowym kal. 7,62 mm, łącznie z pociskiem przeciwpancernym lub multi-hitem). W kamizelce zamontowano także tubki, a także system Cobra, pozwalający na jej błyskawiczny demontaż, np. w celu czynności medycznych.

Dyrektor ds. strategii i rozwoju UMO zaprezentował także hełm balistyczny Šestan-Busch, który jest tworzony z oryginalnych aramidów Duponta i jest lekki. UMO Sp. z o.o planuje także rozpocząć produkcję hełmów balistycznych i poszyć do kamizelek na terytorium Polski. Mikołaj Szuba zademonstrował również karabinki marki Haenel w kalibrach 5,56, 7,62 oraz nowość w postaci kalibru .300 BlackOut. 

Komentarze