Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

MSPO 2018: Wirus dla specjalsów na liście kieleckich debiutów

Fot. Concept
Fot. Concept

W tym roku Concept sp. z o.o. z Bielska-Białej podczas MSPO zaprezentuje m.in. dziewięcioosobowy pojazd podstawowy typu LTMPV DINO 319 4x4, jego pięcioosobową, opancerzoną wersję LTMPAV DINO 519 4x4, pojazd typu Wirus dedykowany wojskom specjalnym, pojazd Mercedes Klasa G 300 i łódź dla wojsk specjalnych ALUCORIA LPA 2.3X6.

Opancerzony LTMPAV DINO 519 4x4 miał juswojpremierna tegorocznej wystawie Eurosatory w Paryu, ale w Polsce bdzie pokazany po raz pierwszy. Od swojej podstawowej wersji róni siprzede wszystkim nadwoziem. Została w nim zastosowana czterodrzwiowa tzw. „podwójna” kabina z miejscami dla kierowcy i 4 pasaerów, wykonana jako samonona konstrukcja z materiałów ceramiczno-kompozytowych o odpornoci balistycznej na poziomie I zgodnie z STANAG 4569 Annex A. W tylnej części nadwozia moe zostazamontowany kontener, platforma lub skrzynia ładunkowa.

Wirus czwartej generacji polska armia zamówiła w ramach programu „mija” dla wojsk dalekiego rozpoznania. Umoww tej sprawie podpisano podczas Midzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach we wrzeniu 2017 roku, a nasze Wirusy trafido armii w 2020 roku. W tym roku zaprezentujemy premierowo wersjWirusa dla wojsk specjalnych (Wirus SOF).

(...) zainteresowanie pojazdami Wirus i Dino wyrażają nie tylko rynek w Polsce, ale także inne kraje Europy a także Bliskiego Wschodu i Ameryki Południowej. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi (...) pojazdami przeznaczonymi nie tylko dla wojska, ale i innych służb, w tym ratowniczych.

manager projektu Tomasz Kłeczek

Premierpodczas tej edycji MSPO bdzie miała take łódALUCORIA LPA 2.3X6, dedykowana wojskom specjalnym. Jej dno typu „cathedral” gwarantuje stabilność i szybkie wytracenie prdkoci. To konstrukcja desantowa, umoliwia zabranie dziesiciu osób, na pokładzie zmieci sitake pojazd typu quad.

Zaprezentujemy take pojazd - mobilny skaner MSS, pozwalajcy zarówno na kontrolosób (m.in. identyfikacja na podstawie rozpoznawania twarzy, wykrywanie ladowych iloci materiałów wybu- chowych i narkotyków, identyfikacja na podstawie dokumentów), ich bagau. MSS podłączony jest do istniejcych w Unii Europejskiej baz danych.

Concept sp. z o.o. z Bielska- Białej prezentuje sprzt na stoisku wraz z partnerami: Polskim Holdingiem Obronnym, firmą Oberaigner oraz z Mercedes-Benz Special Trucks.

Źródło:MSPO / Defence24
Reklama

Komentarze

    Reklama