Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Modułowe strzelnice dla Wojsk Specjalnych

Autor. AU/Klimawent

Agencja Uzbrojenia podpisała umowę z firmą Klimawent na dostawę modułowych strzelnic taktycznych do końca przyszłego roku.

Chodzi o dostawę modułowych strzelnic taktycznych MoST-10 i MoST-SH(Shooting house). Jak podaje producent strzelnic, są to zamknięte obiekty, przeznaczone do prowadzenia rozmaitych treningów strzeleckich.

Reklama

Strzelnice są zbudowane ze stalowych modułów, dostarczanych w dowolne miejsce i skręcanych ze sobą po ustawieniu na utwardzonym podłożu, przy czym zmontowany w ten sposób obiekt nie jest trwale związany z gruntem.

umowa między Agencją Uzbrojenia a firmą Klimawent
umowa między Agencją Uzbrojenia a firmą Klimawent
Autor. AU/Klimawent

MoST-10 to obiekt o szerokości wewnętrznej 10 m, wysokości wewnętrznej 2,9 m oraz długościach osi strzelań 25 m, 50 m, 100 m i 200 m. Modułowa budowa strzelnic pozwala na zmianę standardowych długości dla każdej wielkości przez zwiększenie lub zmniejszenie liczby modułów.

Autor. AU/Klimawent

„Pozyskiwane strzelnice umożliwiają sprawną konfigurację wnętrza dla różnych scenariuszy ćwiczeń dynamicznych i taktycznych z wykorzystaniem m.in transporterów tarcz, oświetlenia taktycznego i efektów dźwiękowych a także mobilnych ścian kulochwytowych” - jak czytamy w komunikacie Agencji Uzbrojenia.

Umowa ma kosztować Agencję Uzbrojenia około 47 milionów złotych.

Reklama
Reklama

Komentarze

    Reklama