Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Miliony na uzbrojenie ORP Ślązak

Fot. Andrzej Nitka
Fot. Andrzej Nitka

1. Regionalna Baza Logistyczna w Wałczu poinformowała o udzieleniu zamówienia na dostawy części zamiennych i specjalistycznych narzędzi do armat zamontowanych na okręcie patrolowym ORP Ślązak.

Umowa, o wartości 38,7 mln PLN brutto wraz z VAT obejmuje także opracowanie odpowiedniej dokumentacji technicznej i przeprowadzenie niezbędnych przy realizacji tego kontraktu szkoleń. Kontrakt ma zostać zrealizowany w latach 2020-2022, a w czasie prowadzonego postępowania pod uwagę brane było przede wszystkim kryterium zaoferowanej ceny (90 proc. punktów procentowych) i okres gwarancji (10 proc.). Podmiotem, który złożył propozycję wyłonioną w procedurze była firma Megmar Logistics & Consulting Sp. z o.o., będąca jedynym oferentem.

Wypierający 2200 ton ORP Ślązak to największy z nowoczesnych i jedyny nowoczesny oraz zarazem zdolny do prowadzenia realnych działań kinetycznych okręt polskiej Marynarki Wojennej. Na jego uzbrojenie składają się trzy armaty, w tym stanowiąca główne uzbrojenie 76 mm armata automatyczna Super Rapid używana m.in. na fregatach typu FREMM, a także dwie 30 mm armaty Marlin-WS. Wszystkie są produkowane przez włoską firmę OTO Melara, będącą obecnie częścią koncernu Leonardo.

Oprócz tego uzbrojenie ORP Ślązak stanowią ręcznie przenośne wyrzutnie pocisków Grom/Piorun i cztery wielkokalibrowe karabiny maszynowe.

Reklama

Komentarze

    Reklama