Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Mesko zaprezentuje swoje wyroby na targach IDEX 2023

Amunicja 5,56x45 mm i 9x19 mm
Amunicja 5,56x45 mm i 9x19 mm
Autor. Mesko S.A.

Spółka Mesko S.A. poinformowała, że zaprezentuje szerokie spektrum wytwarzanych wyrobów podczas tegorocznych targów IDEX, które w dniach 20 - 24 lutego będą się odbywać w stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich Abu Zabi. Spółka pokaże m. in. swój flagowy sprzęt czyli Przenośne Przeciwlotnicze Zestawy Rakietowe Piorun, Przenośne Przeciwlotnicze Zestawy Rakietowe Grom, Przeciwpancerne Pociski Kierowane Pirat oraz amunicję mało i średniokalibrową.

Reklama

Targi IDEX, to największa wystawa poświęcona bezpieczeństwu i uzbrojeniu na Bliskim Wschodzie, która jest organizowana co dwa lata. Firma Mesko, czyli spółka należąca do Polskiej Grupy Zbrojeniowej (PGZ) będzie w niej uczestniczyć po raz pierwszy prezentując swoje wyroby w ramach stoiska zorganizowanego właśnie przez PGZ.

Reklama

Jak oznajmiła prezes Zarządu firmy Mesko S.A., Pani Elżbieta Śreniawska, spółka odniosła w ostatnim czasie szereg sukcesów eksportowych zdobywając kolejnych zagranicznych kontrahentów. W planach jest nawiązywanie następnych kontaktów handlowych tym razem na Bliskim Wschodzie. Wyroby firmy Mesko są już w tym rejonie wprawdzie obecne, ale zamierza się poszerzyć rynki zbytu w tej części globu. Stąd też tak szeroki wachlarz produktów prezentowany podczas tragów IDEX.

Wiemy, że Siły Zbrojne Zjednoczonych Emiratów Arabskich są zainteresowane naszymi konstrukcjami dlatego też liczymy, że nasz pobyt na wystawie w Abu Zabi przyniesie wymierne efekty biznesowe.
prezes Zarządu Mesko S.A. Elżbieta Śreniawska
PIRAT
PIRAT
Autor. Mesko S.A.
Amunicja 9x19 mm
Amunicja 9x19 mm
Autor. Mesko S.A.

Czytaj też

W trakcie opisywanych targów Mesko S.A. zademonstruje m. in. swój flagowy sprzęt czyli Przenośne Przeciwlotnicze Zestawy Rakietowe Piorun, które są już sprzedawane do wielu krajów na świecie i nadal cieszą się ogromnym zainteresowaniem międzynarodowych rynków. Ponadto w trakcie wystawy firma pokaże Przenośne Przeciwlotnicze Zestawy Rakietowe Grom, Przeciwpancerne Pociski Kierowane Pirat oraz amunicję mało i średniokalibrową.

Reklama
PPZR GROM
PPZR GROM
Autor. Mesko S.A.
Piorun
Piorun
Autor. Mesko S.A.

W trakcie targów IDEX najnowocześniejszy sprzęt dedykowany formacjom mundurowym prezentują firmy sektora obronnego z całego świata. W wydarzeniu uczestniczy kilkadziesiąt tysięcy osób.

Czytaj też

Opisywana spółka jest producentem wyrobów branży zbrojeniowej z prawie 100-letnim doświadczeniem produkcyjnym. Podstawowy zakres działania obejmuje produkcję na potrzeby obronności i bezpieczeństwa państwa. Produkty firmy są używane przez Siły Zbrojne RP i podmioty odpowiedzialne za bezpieczeństwo państwa. Przedsiębiorstwo jest także uznanym dostawcą wyrobów dla wojsk NATO.

Źródło: Mesko S.A

Reklama

Komentarze (1)

  1. Ma_XX

    w Iraku nie wiem co zawodziło albo nowe beryle albo 5,56 z Polski - po wprowadzaniu naboju do komory i ponownym jej rozładowywaniu 1/3 pocisku wchodziła do połowy łuski. Nasza ekipa przeszła na amunicję od jankesów i był spokój - a polska leżała do czasu jej zdania do magazynów w Camp Virginia w Kuwejcie

Reklama