Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Marynarka amerykańska przyjęła czwarty LCS

Marynarka amerykańska przyjęła na stan czwarty okręt LCS USS „Coronado” – fot. US Navy
Marynarka amerykańska przyjęła na stan czwarty okręt LCS USS „Coronado” – fot. US Navy

Siły morskie Stanów Zjednoczonych przyjęły na stan czwarty okręt do działań przybrzeżnych USS „Coronado” (LCS 4) - drugi, który został zbudowany jako trimaran.

Uroczystości odbyły się 27 września br. w stoczni Austal USA w Mobile (stan Alabama). Okręt został przekazany przez należące do koncernu General Dynamic zakłady Bath Iron Works, Austal USA i Advanced Information Systems. Jest to ważny krok na drodze do komisyjnego wprowadzenia LCS 4 do służby, które ma nastąpić w kwietniu 2014 r. w Coronado w Kalifornii.

Bazą dla nowego okrętu będzie San Diego, gdzie stacjonują dwa jednokadłubowe LCS (USS „Freedom” – LCS 1 i USS „Fort Worth” - LCS 3) oraz jeden trzykadłubowy (USS „Independence” – LCS 2).

Wstępnie marynarka amerykańska zaplanowała wprowadzenie 52 okrętów LCS. Razem z USS „Coronado” w różnym stadium budowy jest jeszcze dwanaście takich jednostek (od LCS 5 do LCS 16) i to zarówno tych budowanych ze stali – jednokadłubowych typu Freedom jak i z aluminium – trzykadłubowych typu Independence.

  • LCS
Reklama

Komentarze

    Reklama