Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Łukasiewicz-Instytut Lotnictwa rozpoczyna współpracę z Boeingiem

Samolot 737 MAX, Boeing
Samolot 737 MAX
Autor. Boeing

W ostatnich dniach firma Boeing podpisała umowę z Łukasiewicz – Instytutem Lotnictwa. W lutym na terenie Instytutu inżynierowie Boeinga oraz Łukasiewicz – Instytutu Lotnictwa rozpoczęli współpracę w zakresie projektowania inżynierskiego, analiz i projektów wspierających.

Reklama

21 lutego br. firma Boeing i Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa podpisały umowę o bliskiej współpracy w obszarze projektowania inżynierskiego, analiz i projektów wspierających. Inżynierowie wiodącego producenta lotniczego oraz polskiego instytutu badawczego rozpoczęli współpracę z początkiem miesiąca w Warszawie. Jak czytamy w komunikacie prasowym odnoszącym się do porozumienia, umowa jest częścią strategii Boeinga na rozszerzenie swojej działalności inżynieryjnej w Polsce.

Reklama

Boeing oraz Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa łączą siły korzystając z lokalnych możliwości, jakimi są rozległe zasoby inżynieryjne i zaplecze Instytutu. Współpraca będzie odbywać się na bazie projektowej z ukierunkowaniem na samoloty komercyjne oraz usługi. Zakres ten ma być poszerzony o dodatkowe programy, uwzględniające badania i rozwój. Firma, która jest obecna w Polsce od 30 lat, poszukuje obecnie osób o różnych umiejętnościach i doświadczeniu, aby rozwijać swoją lokalną kadrę inżynierską.

Jesteśmy zaszczyceni współpracą z instytutem, który posiada niemal 100 lat doskonałości inżynieryjnej w lotnictwie – mówi Iryna Bielienko, dyrektor Boeing Poland Engineering & Technology Center. To wieloletnie doświadczenie, wydajne procesy i możliwości czynią z Łukasiewicz – Instytutu Lotnictwa idealnego partnera lokalnego do wspólnego rozwoju innowacji lotniczych.
Dr inż. Paweł Stężycki, dyrektor Łukasiewicz – Instytutu Lotnictwa

Czytaj też

Dr inż. Paweł Stężycki podkreślił także, że umowa jest swego rodzaju potwierdzeniem umiejętności naukowców Instytutu, którzy zostali wybrani do współpracy z inżynierami Boeinga. Zapowiedział przy tym , że w ramach tego partnerstwa Łukasiewicz – Instytutu Lotnictwa będzie rozwijać najnowocześniejsze technologie udoskonalające produkty jednej z najbardziej innowacyjnych i uznanych firm lotniczych na świecie.

Reklama

Firma Boeing jest obecna w naszym kraju od ponad 30 lat. Jak czytamy w komunikacie, pracownicy pełniący swoje funkcje biurach w Warszawie, Gdańsku oraz Rzeszowie wspierają działania mające na celu rozwój, produkcję oraz serwis samolotów komercyjnych, produktów obronnych oraz systemów kosmicznych dla klientów z całego świata. Jest to także główny partner polskiego przemysłu, który utrzymuje silne relacje z lokalnymi partnerami.

Źródło: Łukasiewicz - Instytut Lotnictwa

Czytaj też

Reklama

Komentarze (3)

  1. Mama Leona

    Aaaa! No to tu też się przepali kilka miliardów.

  2. rwd

    Żadnych konkretów czyli można przypuszczać, że umowa bez znaczenia.

  3. andys

    Dobrze, łukasiewicz będzie realizował zadania , jak napisano "w obszarze projektowania inżynierskiego, analiz i projektów wspierających. " Co z tego powstanie ? Góry papieru, które niekoniecznie będą potrzebne firmie Boening, albo beda wykorzystywane do ekspansji firmy na teren innych państw. . Jednocześnie tracone będą kompetencje naszych inżynierów do wsparcia tworzenia produktów własnych polskiego przemysłu. Po pewnym czasie , żadnej działalności na korzyść naszego przemysłu Łukasiewicz prowadzić nie będzie w stanie, a w Boening pozycji nie zdobędzie. Powiedzmy sobie szczerze, Łukasiewicz powinien działać w zakresie modelowania, badań koncepcyjnych, czyli tam gdzie efekt ich pracy byłby konkretnym "zelazem". Tak myślę

Reklama