Przemysł Zbrojeniowy

Lotniczo na niebie i ziemi w Bydgoszczy

XII Międzynarodowa Wystawa AIR FAIR odbędzie się 17 i 18 maja 2019 r. na terenie Wojskowych Zakładów Lotniczych Nr 2 S.A. w Bydgoszczy. 

Pierwszy dzień AIR FAIR, czyli 17 maja, dedykowany jest wyłącznie wystawcom i zaproszonym gościom. Swoje stoiska i eksponaty zaprezentuje prawie 100 wystawców. Goście uczestniczyć będą w sympozjum, którego myślą przewodnią będą innowacje i kierunki rozwoju lotnictwa. Wystawa rozpocznie się o godzinie 10:00 i trwać będzie do godziny 17:00. Natomiast 18 maja wystawa będzie otwarta dla wszystkich chętnych (wstęp bezpłatny). Rozpoczęcie zaplanowane jest na godzinę 10:00, a zakończenie na 16:00. 

Na bydgoskim niebie odbędą się trzy pokazy lotnicze. Wystąpi Maciej Smólski na Extra 330sc w pokazie mocnego freestylu. Piotr Kowalski, który spędził w powietrzu już ponad 7000 godzin, wykona pokaz dynamiczny na samolocie Yak3 - najszybszym i najmocniejszym samolotem tłokowym w Polsce. Nie zabraknie również 3AT3, czyli grupy latającej na samolotach Aero AT-3 - najciaśniej latającej formacji w kraju.

Poza pokazami lotniczymi dużo będzie działo się również na ziemi. Tu każdy będzie mógł zobaczyć samoloty wojskowe oraz sprzęt logistyczny. Zaprezentuje się także jedna z jednostek Wojsk Specjalnych – Formoza. Jak co roku będzie można usiąść za sterami samolotów odrzutowych albo wejść do czołgu. Wszyscy chętni będą mogli zobaczyć Bydgoszcz z lotu ptaka z pokładu Cessny 172 lub Robinsona R-44. Organizatorem lotów jest firma Grafprom Aviation. Bilet będzie można nabyć w specjalnie oznaczonym namiocie. Koszt dziesięciominutowego lotu dla jednej osoby to 150 zł za lot Cessną i 180 zł za lot śmigłowcem.

image

Tradycją Wystawy jest przyznawanie nagrody AIR FAIR dla firm za szczególne osiągnięcia
w dziedzinie innowacji. W tym roku nagrody zostaną wręczone drugiego dnia o godzinie 15:00.

Wydarzenie zostało objęte Patronatem Honorowym Ministra Obrony Narodowej, Szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego, Wojewody Kujawsko-Pomorskiego, Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Prezydenta Miasta Bydgoszczy, Prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego oraz Prezesa Aeroklubu Polskiego. Defence24.pl objął Air Fair patronatem medialnym.

Sponsorem głównym XII edycji wystawy jest Lockheed Martin Corporation.

Jeśli jesteś przedstawicielem wybranych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem Państwa przysługuje Ci 100% zniżki!
Aby uzyskać zniżkę załóż darmowe konto w serwisie Defence24.pl używając służbowego adresu e-mail. Po jego potwierdzeniu, jeśli przysługuje Tobie zniżka, uzyskasz dostęp do wszystkich treści na platformie bezpłatnie.