Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Łódzkie zakłady lotnicze wspierają walkę z koronawirusem

Fot. WZL nr 1
Fot. WZL nr 1

Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr 1 S.A. wsparły kadrę medyczną w walce o życie i zdrowie ludzkie w czasie epidemii, przekazując środki finansowe na zakup respiratorów dla Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Zgierzu.

W związku ze stanem zagrożenia epidemicznego spowodowanym rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2, który wywołuje chorobę COVID-19, Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr 1 (WZL1), mające swoją siedzibę w Łodzi, podpisały umowę dotyczącą wsparcia finansowego na zakup 4 respiratorów. Jak czytamy w komunikacie spółki, urządzenia  zostały przekazane wskazanemu przez Marszałka Województwa Łódzkiego Wojewódzkiemu Szpitalowi Specjalistycznemu im. Marii Skłodowskiej – Curie w Zgierzu, który decyzją Ministra Zdrowia przekształcony został w szpital zakaźny.

W czasie trwania pandemii personel medyczny szpitala zajmuje się pacjentami chorymi i z podejrzeniem zakażenia koronawirusem. - Nasza Spółka, jako organizacja odpowiedzialna społecznie, cały czas bierze udział w licznych inicjatywach wspierających działania różnych instytucji m.in. z województwa łódzkiego. W tym bardzo wymagającym dla nas wszystkich czasie postanowiliśmy wspomóc szczególnie służby medyczne, a tym samym społeczność lokalną, której zdrowie i poczucie zabezpieczenia jej podstawowych potrzeb w walce z groźnym patogenem nie mogą być dla nas obojętne - powiedział prezes zarządu Wojskowych Zakładów Lotniczych Nr 1 S.A. Marcin Nocuń

W obliczu zagrożenia epidemicznego WZL nr 1 SA wspierają mieszkańców województwa łódzkiego i nie tylko. Poza wsparciem finansowym dla szpitala, w Zgierzu firma podejmuje wiele inicjatyw takich, jak m.in. zakup środków dezynfekujących, maseczek ochronnych czy rękawiczek. Oprócz działań skierowanych do społeczności lokalnej spółka podjęła działania profilaktyczne chroniące pracowników przed zagrożeniem. W przedsiębiorstwie cały czas prowadzona jest kampania informacyjna.

Nasze spółki skarbu państwa nie funkcjonują w próżni. Ich związki ze społecznością lokalną nakazują pochylić się nad potrzebami ludzi, zwłaszcza w trudnych czasach epidemii. Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr 1 nie są wyjątkiem. Przekazując pieniądze na respiratory, pokazują jak solidarnie i odpowiedzialnie walczyć z wirusem

wicepremier i Minister Aktywów Państwowych Jacek Sasin

Wdrożone zostały ponadto procedury bezpieczeństwa, a także zasady zapobiegania i przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się wirusa. Są one bezwzględnie przestrzegane przez całą załogę WZL nr 1. Spółka ograniczyła do minimum bezpośrednie kontakty pracowników w miejscu pracy. Spotkania organizowane są w formie wideokonferencji i telekonferencji. Załoga WZL nr 1 została zabezpieczona w środki ochrony indywidualnej takie, jak: maseczki, żele, środki dezynfekcyjne. Z uwagi na fakt, że WZL nr 1 to podmiot o szczególnym znaczeniu dla gospodarki Państwa, utrzymywana jest systemowa ciągłość pracy, a także realizowane są bieżące projekty i programy przy jednoczesnym przestrzeganiu wdrożonych procedur bezpieczeństwa.

Reklama

Komentarze (3)

 1. inż.

  Takie proste urządzenia to ci inżynierowie sami powinni produkować.

 2. Zodiak

  BRAWO WZL-ŁÓDŹ

  1. Navigator

   Bravo za postojowe BO SIE NALEŻY

 3. Swidniczaneczka

  WZL 1/4 wstrzymały prace remontowe Ale ro dobrze KONIEC TYCH PAŃSTWOWYCH BZDUR Pozdrawiam związkowych kolegów

Reklama