Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Kontrakt na modernizację M88

Fot. U.S. Army
Fot. U.S. Army

Firma BAE Systems otrzymała od armii amerykańskiej zlecenie na zmodernizowanie 43 ciężkich pojazdów inżynieryjnych M88A1. Pojazdy mają zostać zmodernizowane do wersji M88A2 Heavy Equipment Recovery Combat Utility Lift System (HERCULES), która dysponuje możliwością ewakuacji z pola walki ciężkich pojazdów pancernych armii amerykańskiej.

M88A2 HERCULES zdolne są do ewakuacji z pola walki pojazdów pancernych o masie do 70 ton. Pojazd dysponuje mocą zwiększoną w stosunku do poprzedniej wersji, ulepszona jest również osłona pancerna, M88A2 wyposażony jest w fartuchy pancerne chroniące układ jezdny. Jest również bardziej zwrotny i nieco szybszy od swego poprzednika.

Po zmodernizowaniu pojazdów starszej wersji łączna liczba M88A2 w służbie armii amerykańskiej wyniesie 914 egzemplarzy, przy potrzebach wynoszących 933 pojazdy.

Prace wykonywane będą w zakładach BAE Systems w York, w Aiken, w Anniston oraz w Sterling Heights. Dostawy zmodernizowanych wozów rozpoczną się, zgodnie z zapisami umowy, w lutym 2021 r.

Reklama

Komentarze

    Reklama