Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Koniec Kajmana

Autor. Rheinmetall

Agencja Uzbrojenia poinformowała o dalszym rozwoju wydarzeń związanych z pozyskaniem wozów zabezpieczenia technicznego w ramach programu Kajman.

Reklama

Wojna na Ukrainie - raport specjalny Defence24.pl

Reklama

Dokument Agencji Uzbrojenia z dnia 8 lutego 2023, informuje o unieważnieniu postępowania dotyczącego udzielenia zamówienia publicznego nr IU/99/X-94/ZO/NZOOiB/DOS/Z/2020 ma dostawy Wozów Zabezpieczenia Technicznego KAJMAN. W uzasadnieniu napisano że w dniu 14 listopada 2022 wykonawca złożył ofertę, której cena przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.

Czytaj też

W związku z powyższym oraz mając na uwadze brak możliwości dofinansowania zadania, Zamawiający unieważnił przedmiotowe postępowanie o udzielenie zamówienia na podstawie art. 93 ust. 1 pkt 4 Ustawy z dnia 24 stycznia 2004 (Dz. U. z 2019 r. poz. 1843 z późn. zm.).

Reklama

Naturalnie w takim wypadku, jako perspektywiczne wozy zabezpieczenia technicznego, dostosowane do obsługi nowoczesnych czołgów w arsenale Sił Zbrojnych RP (Leopard 2PL, Leopard 2A5, M1A1FEP, M1A2SEPv3 oraz K2 i K2PL) należy traktować wozy zabezpieczenia technicznego M88A2 z perspektywą modernizacji do standardu M88A3 oraz ewentualnie wóz zabezpieczenia technicznego opracowany na bazie czołgu K2/K2PL.

Reklama

Komentarze (3)

 1. HORACJUSZ

  Nie mamy czołgów ??? A gdzie to usłyszałeś ? W wywiadzie z Różańskim czy może komunista Zemke tak powiedział ?

  1. K.

   @HORACJUSZ . Prosta matematyka , oddaliśmy grubo ponad 250 , za chwilę wyślemy 74 maszyny . Dostaliśmy 10 K2 . W pierwszej kolejności oddawaliśmy maszyny z jednostek wojskowych bo były sprawne . NIE MAMY CZOŁGÓW .

 2. Warto

  Po co nam Kajman, skoro nie mamy czołgów

  1. Bellcross

   To nie jesteś na bierząco

 3. Hmmm.

  Żartem powiem, że na wschodzie wystarczają ikraińskie traktory.

Reklama