Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Kolejne mieleckie Black Hawki na Filipinach [FOTO]

Fot. SZ Filipin
Fot. SZ Filipin

Należące do koncernu Lockheed Martin zakłady PZL Mielec przekazały kolejnych pięć śmigłowców S-70i Black Hawk dla Sił Powietrznych Filipin (PAF) do Clark Air Base. Zwiększa liczbę już dostarczonych maszyn wersji „bojowo – wielozadaniowej” do 11 - poinformowały zakłady. W sumie Filipiny zamówiły 16 takich maszyn.

Rząd Republiki Filipin złożył zamówienie w PZL Mielec na dostawę 16 śmigłowców S-70i Black Hawk w kwietniu 2019 roku w ramach Ustawy o Modernizacji Sił Zbrojnych Filipin. Pierwszą partię sześciu śmigłowców Black Hawk dostarczono w grudniu 2020 roku. Trzecia, ostatnia partia pięciu maszyn ma zostać dostarczona pod koniec 2021 roku.

Jesteśmy wdzięczni za zaufanie, jakim Republika Filipin obdarzyła PZL Mielec i śmigłowce Sikorsky S-70i Black Hawk, wprowadzając je do swojej floty śmigłowców bojowo -wielozadaniowych […] Zrealizowaliśmy dostawę na czas, zgodnie z harmonogramem, dzięki mocnemu partnerstwu PZL, Sikorsky oraz Departamentu Obrony Narodowej Filipin i Sił Powietrznych Filipin.

Janusz Zakręcki, Prezes Zarządu i Dyrektor Naczelny PZL Mielec

Dysponując śmigłowcami Black Hawk w wersji bojowo - wielozadaniowej, PAF będzie w stanie szybko skonfigurować swoją nową flotę na potrzeby szeregu misji wojskowych i humanitarnych. W na przełomie stycznia i lutego br. prezydent Filipin zatwierdził zakup kolejnych 15 maszyn Black Hawk, które dołączą do 16 już zamówionych.

PZL Mielec jest największym zakładem produkcyjnym należącym do koncernu Lockheed Martin zlokalizowanym poza terytorium Stanów Zjednoczonych. Posiada ponad 80-letnie doświadczenie w produkcji lotniczej, a od 2009 roku w zakładach wyprodukowano 75 śmigłowców S-70i Black Hawk dla 10 krajów.

MSz

image
Fot. SZ Filipin
image
Fot. SZ Filipin
Reklama

Komentarze

    Reklama