Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Kiedy Rosjanie odbudują swoje lotnictwo wojskowe? [ANALIZA]

Su-35
Su-35
Autor. mil.ru

Biorąc pod uwagę liczebność obywateli Federacji Rosyjskiej, pogardę Kremla dla ich życia i zapowiadane fale mobilizacyjne, wydaje się, że to straty w uzbrojeniu, a nie w ludziach (nie licząc specjalistów), będą kluczowe z punktu widzenia trwałego osłabienia rosyjskiego potencjału wojskowego. A te jak wiadomo, także są ogromne i znacznie trudniejsze do odrobienia niż powoływanie i szkolenie kolejnych rezerwistów.

Reklama

Przy tym najtrudniej będzie uzupełniać sprzęt najbardziej zaawansowany technicznie i najdroższych. Nie chodzi przy tym wyłącznie o pieniądze, ale o potrzebę używania w zaawansowanym technicznie sprzęcie podzespołów elektronicznych i innych, które do tej pory były importowane i do których rosyjski przemysł nie jest w stanie stworzyć zamienników. A przynajmniej nie takich, jakie były przewidziany dla najnowszych rosyjskich konstrukcji wojskowych. Z tego powodu osłabienie Rosji na wojnie powinniśmy obserwować (i już częściowo obserwujemy) poprzez pojawianie się na polu bitwy coraz starszych rodzajów sprzętu wojskowego, vide czołgów T-62M czy starych wersji T-72.

Jeśli jesteś przedstawicielem wybranych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem Państwa przysługuje Ci 100% zniżki!
Aby uzyskać zniżkę załóż darmowe konto w serwisie Defence24.pl używając służbowego adresu e-mail. Po jego potwierdzeniu, jeśli przysługuje Tobie zniżka, uzyskasz dostęp do wszystkich treści na platformie bezpłatnie.

Reklama
Reklama