Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Kensbok: zgadzamy się, że trzeba przyspieszyć współdziałanie między MON a przemysłem

W wywiadzie udzielonym Defence24 TV w trakcie II edycji konferencji Defence24 Day Prezes Zarządu Polskie Grupy Zbrojeniowej Andrzej Kensbok „na gorąco” komentował przedstawione przez ministra obrony plany stworzenia Agencji Uzbrojenia: „Należy skrócić cykle decyzyjne, poprawić komunikację wewnątrz instytucji (…)”.

Prezes Kensbok wymienił kilka obszarów, które z punktu widzenia PGZ są istotne: "Zgadzamy się z tymi założeniami, iż dobrze jest, kiedy przemysł zna wymogi sił zbrojnych (...) chętnie byśmy poznali te plany wcześniej i na pewno będziemy szli w tym kierunku". A także: „(…) zgadzamy się, że trzeba przyspieszyć współdziałanie między MON a przemysłem (…)”.

Prezes Kensbok nawiązał również do programu Narew: "Program Narew jest niezwykle istotny dla (...) wojska, jak i dla przemysłu. Taki program powinien być suwerenny, krajowy (...) pełna polonizacja tego programu jest możliwa (...)". W wywiadzie prezes Kensbok wspomniał również programy artyleryjskie realizowane przez PGZ, jak i zdolnościach morskich spółek wchodzących w skład grupy. Nawiązał także do współpracy z Ministerstwem Aktywów Państwowych i planowanych przekształceniach własnościowych oraz planach fuzji firm w ramach PGZ: "W pierwszym rzędzie będziemy łączyli te podmioty, które w sposób oczywisty mają te możliwości i spełniają wymogi biznesplanu połączeniowego."

Reklama

Komentarze

    Reklama