Przemysł Zbrojeniowy

Kazachstan odebrał śmigłowiec Mi-171E

Mi-171E w barwach MSW Kazachstanu - fot. Russian Helicopters
Mi-171E w barwach MSW Kazachstanu - fot. Russian Helicopters
Fot. Russian Helicopters

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Kazachstanu odebrało śmigłowiec Mi-171E, wyprodukowany przez rosyjskie zakłady w Ułan-Ude. Maszyna będzie wykorzystywana przede wszystkim do zadań patrolowych i ratowniczych. 

Wybór padł na Mi-171E, czyli jeden z najnowszych eksportowych wariantów śmigłowca Mi-8/Mi-17. Najbardziej widoczną zmianą względem starszych modeli jest zastąpienie w nim skorupowych drzwi płaską, opuszczaną rampą. Maszyna tego typu jest dostosowana do operowania zarówno na dużych wysokościach, jak również w zakresie znacznej amplitudy temperatur od -50 do +58 stopni Celsiusza. 

Jest to istotna zaleta w wypadku kraju o takich warunkach klimatycznych jak Kazachstan. Wariant  Mi-171E wyposażony jest w wyciągarkę i sprzęt do działań w nocy. Może przewozić 26 pasażerów, lub 12 pacjentów na noszach. Do 4 ton ładunku można umieścić na pokładzie lub na podwieszeniu zewnętrznym. 

Nie bez znaczenia jest też doświadczenie Kazachstanu w zakresie eksploatacji maszyn typu Mi-8/Mi-17/Mi-171. Są one wykorzystywane przez siły zbrojne i straż graniczną tego kraju. Zgodnie z zapewnieniami producenta, ministerstwo spraw wewnętrznych Kazachstanu planuje zakup kolejnych śmigłowców tego typu. Zakłady w Ułan-Ude zapewniły odpowiednie szkolenie zarówno załogom, jak i obsłudze technicznej Mi-171.

Jeśli jesteś przedstawicielem wybranych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem Państwa przysługuje Ci 100% zniżki!
Aby uzyskać zniżkę załóż darmowe konto w serwisie Defence24.pl używając służbowego adresu e-mail. Po jego potwierdzeniu, jeśli przysługuje Tobie zniżka, uzyskasz dostęp do wszystkich treści na platformie bezpłatnie.