Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Jest umowa na symulatory radaru Bystra

Autor. PIT-RADWAR S.A.

28 listopada br. pomiędzy PIT-RADWAR S.A. a Ośrodkiem Badawczo-Rozwojowym Centrum Techniki Morskiej S.A. podpisano umowaę na dostawę 5 egzemplarzy symulatorów radaru Bystra wraz z pakietem szkoleniowym. Wartość umowy to ok. 14 mln PLN. Dostawy będą realizowane w latach 2022- 2025.

Reklama

Należąca do Polskiej Grupy Zbrojeniowej (PGZ) spółka PIT-RADWAR poinformowała, że dnia 28 listopada br. podpisała umowę z Ośrodkiem Badawczo-Rozwojowym Centrum Techniki Morskiej na dostawę 5 egzemplarzy symulatorów radaru Bystra wraz z pakietem szkoleniowym. Jak czytamy w komunikacie spółki, wartość umowy to ok. 14 mln PLN.

Reklama
Reklama

Zdolna do przerzutu stacja radiolokacyjna Bystra przeznaczona jest do wykrywania i wskazywania celów w przeciwlotniczych zestawach krótkiego zasięgu stosowanych do osłony taktycznych ugrupowań bojowych przed środkami napadu powietrznego.

Czytaj też

ZDPSR Bystra jest radarem wielofunkcyjnym i wielozadaniowym o wszechstronnych możliwościach i zastosowaniach, posiadającym zdolność wykrywania i śledzenia typowych zagrożeń powietrznych jak samoloty bojowe i śmigłowce (również w zawisie), pocisków rakietowych, a także bezpilotowych statków powietrznych oraz granatów moździerzowych.

Reklama

Komentarze (1)

 1. Filemon19

  Podsumowując radar elm 2106 NG musiał na SZYBKO być zakupiony do zestawów Pilica za 8$ mln sztuka co i tak wychodzi 2 razy taniej Pytacie dlaczego? Azymut elewacja odległość Czyli skomplikowana Bystra radzi sobie za wolno, interfejs na papierze, brakuje tylko liczydła

  1. mick8791

   To tak informacyjnie - ten izraelski radar okazał się w Pilicy niewypałem...

  2. Filemon19

   Kolega ma rację bystra sztuk 8 już magazynie podczas gdy Pilica na poligonie w Ustce ku zaskoczeniu wszystkich z radarem elm 2106 ng

Reklama