Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Jest p.o. prezesa Bumaru-Łabędy

Fot. J.Sabak/Defence24
Fot. J.Sabak/Defence24

Rada Nadzorcza Zakładów Mechanicznych „Bumar-Ładędy” S.A. oddelegowała do czasowego pełnienia obowiązków prezesa zarządu Monikę Kruczek, która ma pełnić to stanowisko do czasu zakończenia się trwającej kadencji zarządu.

Decyzja weszła w życie w dniu 28 kwietnia, po rezygnacji ze stanowiska prezes Elżbiety Wawrzynkiewicz, co miało miejsce 23 kwietnia. Elżbieta Wawrzynkiewicz kierowała Bumarem-Łabędy od kwietnia 2020 roku. Podjęła działania mające na celu restrukturyzację i reorganizację spółki z powodu jej trudnej sytuacji finansowej.

Monika Kruczek jest członkiem zarządu Bumar-Łabędy S.A. od lipca 2018 roku, pełniła funkcję dyrektora produkcji tej firmy, jak również funkcję dyrektora produkcji i relacji społecznych. Funkcje te utrzymała także teraz jako p.o. prezesa.

Obecnie w skład zarządu Bumaru wchodzi obecnie trzech członków: Monika Kruczek (dyrektor produkcji i relacji społecznych), Marek Kwiatek (dyrektor finansowy) oraz Roman Czempik (dyrektor techniczny).

Zakłady Mechaniczne „Bumar-Łabędy” S.A. są producentem ciężkich pojazdów gąsienicowych o przeznaczeniu wojskowym i cywilnym. Wchodzą w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Obecnie prowadzona jest tam modernizacja czołgów Leopard 2A4 do wersji Leopard 2PL (pierwsze wozy dostarczono w maju 2020 roku). Zakłady realizują także remonty czołgów T-72 wraz z modyfikacją, wspierają też eksploatację innego sprzętu jak wozy zabezpieczenia technicznego WZT-2/3.

Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze

    Reklama