Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Jeden oferent w przetargu na trenażer do Gunicy

Fot. PIT-RADWAR
Fot. PIT-RADWAR

Do przetargu na trenażer dla obsługi stacji rozpoznania pokładowych systemów elektronicznych Gunica zgłosił się jeden podmiot – poinformował Defence24 rzecznik Inspektoratu Uzbrojenia mjr. Krzysztof Płatek.

Informuję, że w wyznaczonym terminie do udziału w postępowaniu przetargowym na dostawę trenażera obsługi stacji rozpoznania pokładowych systemów elektronicznych GUNICA zgłosił się 1 Wykonawca – AM Technologies Sp. z o.o. Sp.k. - podał mjr Płatek.

Termin przyjmowania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu upłynął 18 czerwca br.

Stacje rozpoznania pokładowych systemów elektronicznych PRP-25M i PRP-25S (system Gunica) produkowane przez PIT-Radwar przeznaczone są dla pododdziałów rozpoznania radioelektronicznego Sił Powietrznych do zautomatyzowanego wykrywania, rozpoznania, namierzania, monitorowania i śledzenia pokładowych źródeł emisji instalowanych na statkach powietrznych, a także na platformach naziemnych i nawodnych oraz do lokalizacji tych platform. Trenażer do nich ma być wykorzystywany do szkolenia ich obsług

Założona w 1999 roku polska spółka AM Technologies specjalizuje się w sprzedaży nowoczesnej aparatury kontrolno-pomiarowej znanych na całym świecie firm IXIA, Fluke i Keysigth, jak również od 2002 roku samodzielnie i w kooperacji z innymi krajowymi firmami z grupy PGZ projektuje i wdraża systemy rozpoznania sygnałowego (klasy SIGINT) w Siłach Zbrojnych RP oraz różnych agencjach państwowych. W ramach tej współpracy opracowano w ten sposób ponad trzydzieści urządzeń i systemów rozpoznania radioelektronicznego w tym właśnie Gunicę.

Reklama

Komentarze (2)

  1. Pustostan z Powiśla

    Am Technology wykrada tajemnicę put radwar No CHYBA że z,1999r

  2. Inspektor Łysiak

    Bravo INSPEKTORATU UZBROJENIA 34przetarg z sukcesem

Reklama