Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Jak zmienia się Agencja Rezerw Materiałowych [WIDEO]

W studiu Skanera Defence24.pl gościł nowy prezes Agencji Rezerw Materiałowych. Wskazując w rozmowie z Jackiem Raubo na obecnie wykonywane zadania ARM i przede wszystkim wyzwania, jakie stoją przed całą strukturą w niedalekiej przyszłości. Podkreślając przy tym wnioski, które pojawiły się w kontekście rezerw materiałowych i zarządzania nimi w dobie pandemii koronawirusa SARS-CoV-2.

Michał Kuczmierowski, nowy prezes Agencji Rezerw Materiałowych (ARM), w wywiadzie dla Defence24.pl wskazał na fakt, że pandemia COVID-19 w znacznym stopniu przywróciła dyskusję o roli i znaczeniu ARM dla całego państwa. Prezes M. Kuczmierowski wskazał również na problematykę utrzymywania niezbędnych zróżnicowanych rezerw strategicznych, które stanowią kluczowy element systemu bezpieczeństwa Polski.

Podkreślając, że wnioski, które wyciągnięto z pandemii koronawirusa pozwoliły na wprowadzenie szeregu zmian w funkcjonowaniu Agencji Rezerw Materiałowych. Dotyczy to zarówno reform w sferze struktury instytucjonalnej wewnątrz ARM, ale również pod kątem gromadzonych rezerw. Jak zaznaczył prezes Kuczmierowski, chodzi o wskazanie co się sprawdziło w momencie sytuacji kryzysowej, co zaś wymaga zmian.

Dla ARM kluczowym istotnym zadaniem, po doświadczeniach z COVID-19, jest rozszerzenie możliwości w sferze logistyki. Tak, aby nie tylko dysponować w składach odpowiednimi rezerwami, ale przede wszystkim móc je szybko dostarczać, tam, gdzie istnieje tego rodzaju potrzeba.

Reklama

Komentarze

    Reklama