Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

HSW zwiększa zyski

Fot. HSW
Fot. HSW

Huta Stalowa Wola poinformowała, że w ciągu pierwszych ośmiu miesięcy 2018 roku wypracowała prawie 17 mln zł zysku netto. To więcej, niż prognozowana wcześniej kwota zysku netto za cały bieżący rok.

Zgodnie z komunikatem w okresie do sierpnia 2018 roku HSW wypracowała zysk netto na kwotę 16,99 mln zł. To znacznie więcej, w stosunku do prognoz. Zakładano, że HSW osiągnie w ciągu 8 miesięcy zysk netto w kwocie 14 mln zł, a za cały rok 16 mln zł.

W ubiegłym roku HSW notowała po ośmiu miesiącach stratę w kwocie 15,952 mln zł. Różnica w wynikach finansowych za omawiany okres z 2018 i 2017 roku to ponad 32 mln zł. Prezes Zarządu HSW Bernard Cichocki stwierdził: „To efekt kontynuacji prowadzonego przez nas procesu poprawy efektywności firmy i wzrostu potencjału HSW SA”.

Huta Stalowa Wola, wchodząca w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej, dostarcza obecnie Wojsku Polskiemu dywizjonowe moduły ogniowe Regina z haubicami samobieżnymi Krab oraz kompanijne moduły ogniowe moździerzy samobieżnych Rak. Na MSPO 2018 HSW pokazała też po raz drugi na MSPO model rozwijanego w ramach współfinansowanego przez NCBiR programu Nowego Pływającego Bojowego Wozu Piechoty Borsuk.

W spółce trwają też zaawansowane prace nad wieżą bezzałogową ZSSW-30 (realizowane w konsorcjum z WB Electronics). System ten wejdzie na uzbrojenie KTO Rosomak, jak i właśnie wozów Borsuk. W ofercie spółki znajdują się też m.in. systemy minowania narzutowego Baobab, haubice samobieżne Kryl czy wyrzutnie rakietowe Langusta 2.

Reklama

Komentarze (20)

 1. Mireq

  niech mają jak największy żeby mieli kasę na inwestycje, badania i rozwój

 2. ja

  A komu przepraszam przeszkadza zysk HSW oraz fakt że zaopatrują rodzimą armię? Rozwija się firma inwestując w infrastrukturę i nowy sprzęt. O co kaman?

 3. Observatorium Poloniae

  Nie rozumiem szydery? Zysk jest Zysk. HSW cały czas inwestuje w siebie. Co jest złego w tym że rodzima firma zbrojeniowa zaopatruje WP? Nie rozumiem tych słów krytyki polskiej \"szlachty\"

 4. magazynier

  Zdjęcie adekwatne do zysków HSW.

 5. Orangeus

  Brawo HSW @Matek 100% racji nic dodać nic ująć.

 6. Rex

  Mają mały zysk to jest marudzenie. Mieli by duży to byłby płacz że okradają budżet. Poziom malkontenctwa w komentarzach jest czasem przerażający :)

 7. Marek

  @sierżant rachuby Bardzo mnie to cieszy, że rząd zamiast zamawiać w firmie należącej do obcego kapitału na tzw. \"wolnym rynku\" zamówił to, co zamówił w polskim przedsiębiorstwie.

 8. robertpk

  monopol na dostawy sprzętu artyleryjskiego dla MON ... ..jakim cudem ten zysk pojawił się dopiero w tym roku ?

 9. Ok bajdur

  Połowa tego powinna być wydana na przyspieszenie prac nsd Borsukiem. jeśli rzeczywiście będzie pływał, to są państwa w Azji, które chętni kupią.

 10. mc.

  Do pseudo specjalistów od ekonomii - czy zauważyliście że HSW cały czas inwestuje w rozwój produkcji (buduje nowe hale, kupuje nowe maszyny, zatrudnia specjalistów) ?

 11. historyk

  Skoro jest tak dobrze to dlaczego w St. Woli głośno o odejściu Prezesa, podobno jak mówią do jednej ze spółek KGHM

 12. sierżant rachuby

  Pan Prezes zapomniał dodać, że chyba 100% zamówień to zamówienia rządowe a nie z wolnego rynku. Skarb Państwa pomaga finansowo HSW w 2018 r. poprzez: dotacje: poziom 11-12 mln zł. Pomijam dotacje na B+R bardzo wysokie zaliczki: powoduje to wyeliminowanie kosztów finansowych, które w każdej firmie o tej sprzedaży wyniosłyby co najmniej 5-8 mln zł. Podsumowując: papierowy zysk a bez powyższej pomocy finansowej STRATA.

 13. Czu

  Świetna wiadomość jeżeli większość tych zysków pochodziłaby z eksportu. W przeciwnym razie sukces żaden.

 14. Patcolo

  A kontrakty z zagranicznymi odbiorcami podpisano?

 15. Akcjonariusz

  To kiedy będzie się dzielić z akcjonariuszami ? Czy kto wie ?

 16. Zenek

  Nie jestem specjalistą ale jak na zakład produkujący sprzęt ciężki i broń, to 17 mln jest sumą śmiesznie małą. 170 mln wydawało by się być bardziej odpowiednie. Czy to przypadkiem nie błąd?

 17. Tomson

  Znam gościa ,który 17 milionów rocznie zarabia na sprowadzonych z Chin sztucznych choinkach. To jakiś żart z tym zyskiem HSW.

 18. Podatnik

  Podatnik placi wiec sa zyski

 19. kristoff

  Wow, trochę ponad 5 mln dolarów. Potęga z nas.

 20. Janek

  ile pieniędzy z eksportu? Bo to miarodajne dane!

Reklama