Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

GPU 7/90 TAURUS zasila największe samoloty świata [FOTO]

Fot. Michał Woźny/LS Airport Services via WCBKT S.A.
Fot. Michał Woźny/LS Airport Services via WCBKT S.A.

Urządzenie zasilania elektroenergetycznego GPU 7/90 TAURUS, zaprojektowane i wyprodukowane w polskiej firmie WCBKT S.A. wspierało obsługę najpotężniejszych samolotów transportowych  Antonow An -124 Rusłan i Antonow An- 225 Mrija - poinformowało WCBKT S.A.

Samoloty te wylądowały na lotnisku w Warszawie  w dniach 9 i 14 kwietnia br., z transportem sprzętu medycznego i ochronnego z Chin, który w ramach walki z koronawirusem zostanie przekazany placówkom medycznym na terenie całego kraju.

image
Fot. Michał Woźny/LS Airport Services via WCBKT S.A.
image
Fot. Michał Woźny/LS Airport Services via WCBKT S.A.

Lotniskowe Urządzenie Zasilania Elektroenergetycznego Samolotów GPU-7/90 TAURUS jest przeznaczone do zasilania statków powietrznych prądem przemiennym a.c. oraz prądem stałym d.c. GPU-7/90 TAURUS jest urządzeniem przystosowanym do holowania, a jego źródłem mocy jest silnik wielopaliwowy. GPU-7/90 TAURUS jest wyposażony w następujące systemy i funkcje:
- autodiagnostyka,
- zdalna diagnostyka online,
- start bezkluczykowy,
- szybki start zimowy,
- zabezpieczenie przed holowaniem przy rozwiniętych kablach wydawczych,
- ochrona turbosprężarki przed przegrzaniem,
- zabezpieczenie opon przed przebiciem.
Urządzenie zostało przystosowane do transportu powietrznego.

Wojskowe Centralne Biuro Konstrukcyjno-Technologiczne S.A. z siedzibą w Warszawie zajmuje się konstruowaniem i produkcją nowoczesnych urządzeń na potrzeby obronności. Spółka jest jedynym w Polsce przedsiębiorstwem i jednym z nielicznych na świecie, które kompleksowo wyposaża lotniska wojskowe w urządzenia naziemnej obsługi statków powietrznych. WCBKT S.A. prowadzi działalność projektową, produkcyjną, serwisową oraz usługi modernizacyjne w zakresie urządzeń szkolno-treningowych. Na rynek cywilny Spółka produkuje również sprzęt naziemnej obsługi wszystkich typów samolotów i wyposażenie hangarowo-lotniskowe.

Reklama

Komentarze (1)

  1. Bolko z Gliwic

    PLL kupilo 33 zestawy I co dalej?

Reklama