Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Generał Andrzejczak odwiedza MESKO

Fot. Sztab Generalny WP/Twitter

Szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego generał Rajmund T. Andrzejczak złożył wizytę w MESKO S.A. Odbyła się ona 16 marca bieżącego roku. Generał Andrzejczak rozmawiał z Zarządem Spółki, zapoznał się z procesem wytwarzania uzbrojenia, a  także możliwościami produkcji systemów rakietowych oraz amunicji. W trakcie spotkania podkreślono, że Szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego jest zainteresowany znaczącym wzrostem ilościowym i jakościowym produkcji amunicji przez polski przemysł zbrojeniowy.

Wojna na Ukrainie - raport specjalny Defence24.pl

Zarząd MESKO S.A. pozytywnie ocenił przebieg rozmów podkreślając, że była to pierwsza wizyta Szefa Sztabu Generalnego WP w skarżyskiej Spółce.

Jesteśmy zadowoleni z przeprowadzonych rozmów. Przedstawiliśmy Panu Generałowi nasze możliwości w zakresie produkcji zarówno systemów rakietowych w tym naszego flagowego wyrobu czyli zestawu PIORUN, jak też amunicji różnego kalibru. Jednocześnie wskazaliśmy, że w wyniku unowocześniania procesów produkcyjnych, parku maszynowego oraz poczynionych inwestycji nasze moce związane z wytwarzaniem sprzętu wojskowego znacząco wzrosły. Dzięki podjętym działaniom możemy nie tylko produkować więcej, ale również taniej
powiedziała Prezes Zarządu MESKO S.A. Elżbieta Śreniawska

Szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego generał Rajmund T. Andrzejczak, poza spotkaniem z Zarządem MESKO S.A, zapoznał się z procesem produkcji m.in. systemów rakietowych PIORUN, które znajdują się na wyposażeniu Wojska Polskiego oraz amunicji małokalibrowej. Generał Andrzejczak obejrzał m.in. jedną z nowych hal produkcyjnych wyposażonych w najnowocześniejsze urządzenia służące do wytwarzania tego typu amunicji.

Komunikat prasowy MESKO S.A.

Komentarze (2)

 1. rwd

  Powinni postarać się, by Piorun wizualnie różnił się znacząco od Strzały. Potrzebują specjalisty od design.

  1. Jakub_75

   Zgadza się. Myśle, że nie powinno to stanowić jakiegoś większego problemu a zdecydowanie wpłynęłoby na dużo lepsze postrzeganie marki.

  2. mick8791

   Co Ty facet chrzanisz za głupoty? W sumie i rwd i Jakub_75. Piorun różni się od Strzały funkcjonalnościami i skutecznością i tylko to jest ważne! Reszta to ergonomia obsługi więc nie wiem po co ją psuć tylko po to żeby coś wyglądało znacząco inaczej...

  3. Chyżwar

   I mają sobie takiego speca od designu wziąć, żeby im MANPADSa popsuł? Paradne.

 2. Sаilor

  Fabryka w USA: precyzyjne, wydrukowane w 3D jig-i na obrabiane elementy. Fabryka w polsce: czesiek konserwator wzioł i pospawał uchwyt na rocket launchery z kawałka płotu i węża ogrodowego.

  1. mick8791

   Facet to jest tylko regał. Zrobiony w sposób tani i skuteczny, a więc wystarczający! Chłopcze jeżeli myślisz, że w USA ktoś by się bawił w drukowanie zwykłego stelaża na drukarce 3D toś kiep! Sam wydruk trwałby dłużej i byłby wielokrotnie droższy niż wykonanie tego tradycyjnymi metodami.

  2. Chyżwar

   Napisz jeszcze coś równie "mądrego".