Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Egipt się zbroi. Przemysł przedstawi oferty

Autor. arabianworldevents.com

Podczas odbywających się co dwa lata targów EDEX zostaną zaprezentowane najnowsze technologie wojskowe, sprzęt i systemy naziemne, morskie i powietrzne. Organizatorzy informują, że w ramach imprezy spodziewanych jest ponad 35 000 gości z branży wojskowej i obronnej. Wydarzenie odbędzie się w dniach 4-7 grudnia 2023 r w Kairze.

Reklama

Arabian World Events poinformowało, że pod patronatem prezydenta Arabskiej Republiki Egiptu i Naczelnego Dowódcy Egipskich Sił Zbrojnych, Egypt Defence Expo (EDEX) po raz kolejny będzie gościć ponad 400 międzynarodowych wystawców, którzy zaprezentują najnowsze technologie wojskowe. Ponadto oczekuje się, że w targi odwiedzą delegacje delegacje pochodzące z ponad 60 krajów e, w ramach której spodziewanych jest ponad 35 000 gości z branży wojskowej i obronnej. Trzecia edycja EDEX będzie organizowana przez Arabian World Events, przy pełnym wsparciu egipskiego Ministerstwa Obrony i Ministerstwa Produkcji Wojskowej.

Reklama
Jesteśmy dumni, że możemy współpracować z Ministerstwem Obrony i Ministerstwem Produkcji Wojskowej, aby zorganizować kolejne światowej klasy wydarzenie. EDEX stał się kluczowym wydarzeniem dla przemysłu obronnego i jest obecnie jedną z najważniejszych wystaw obronnych w regionie. Jesteśmy jedyną dużą wystawą obronną, która obejmuje Bliski Wschód i Afrykę, z uczestniczącymi delegacjami z obu regionów.
Dyrektor Generalny Arabian World Events, Thomas Gaunt
Reklama

Thomas Gaunt dodał także, że istnieje silne zapotrzebowanie ze strony firm na udział w trzeciej edycji targów i spodziewa się , że impreza będzie nadal się rozwijać.

Czytaj też

Organizatorzy poinformowali, że kilka międzynarodowych firm przemysłu wojskowego już potwierdziło swój udział w wystawie, w tym L3 Harris, General Dynamics, Leonardo, Naval Group, Hanwha, HENSOLDT, Fincantieri, Korea Aerospace Industries, Diehl Defence, ThyssenKrupp, MBDA, Sig Sauer i John Cockerill. W obszarze wystawowym prezentowane będzie 21 państw powstanie też ponad 25 międzynarodowych pawilonów, do których firmy mogą dołączyć podczas targów zaplanowanych w dniach 4-7 grudnia 2023 roku.

Ostatnia edycja Egypt Defence Expo – EDEX odbyła się w dniach 29 listopada do 2 grudnia 2021 r. w przylegającej do Kairu miejscowości Al-Kahira al-Dżadida (Nowy Kair). Wzięło w niej udział 400 wystawców z 45 państw. Podczas jednego z najważniejszych wydarzeń w regionie Bliskiego Wschodu i Afryki uczestniczyły także firmy należące do Polskiej Grupy Zbrojeniowej (PGZ).

Reklama

Komentarze

    Reklama