Przemysł Zbrojeniowy

EDEX 2021: PGZ z ofertą na egipskich targach

Fot. PGZ
Fot. PGZ

PGZ uczestniczy w tegorocznej edycji targów Egypt Defence Expo – EDEX 2021, które odbywają się w dniach 29 listopada do 2 grudnia. Grupa prezentuje ofertę sprzętową skierowaną do krajów regionu Bliskiego Wschodu i Afryki.

Jak poinformowała Polska Grupa Zbrojeniowa, targi EDEX, odbywające się w Kairze są jednymi z najważniejszych w regionie Bliskiego Wschodu i Afryki. Odbywają się od 2018 roku, pod patronatem Prezydenta Egiptu i Ministra Obrony.

Region Bliskiego Wschodu i Afryki stanowi wyjątkowo perspektywiczny rynek dla produktów i rozwiązań z naszej grupy kapitałowej. Szereg krajów, w tym Egipt, intensywnie przyśpiesza programy modernizacji sił zbrojnych oraz formacji mundurowych. Naszym klientom w tym regionie oferujemy nie tylko nowe rozwiązania, jak broń strzelecka czy systemy obrony przeciwlotniczej, ale także propozycje pakietów modernizacyjnych, które spotykają się z dużym zainteresowaniem.

Sebastian Chwałek, Prezes Zarządu PGZ S.A.
image
Fot. PGZ

Region Bliskiego Wschodu oraz Afryki, którego przedstawiciele wizytują i wystawiają się na EDEX ma wiele potrzeb, na które odpowiadają produkty Polskiej Grupy Zbrojeniowej. To m.in.:

 • rodzina karabinków MSBS oraz BERYL z pistoletami VIS100 produkcji Fabryki Broni „Łucznik” w Radomiu sp. z o.o.;
 • selekcja broni wyborowej, w tym karabinków snajperskich SKW-308 oraz lekkie moździerze piechoty LMP-2017 z Zakładów Mechanicznych „Tarnów” S.A.;
 • umundurowanie, oporządzenie oraz indywidualne wyposażenie żołnierza produkcji Maskpol S.A.;
 • gama środków bojowych, amunicji oraz techniki rakietowej stworzonych przez Mesko S.A., Nitro-Chem S.A., ZM Dezamet S.A. oraz Belmę S.A.;
 • optoelektronika: noktowizja, termowizja oraz celowniki z PCO S.A.

Oprócz wymienionej oferty broni, amunicji oraz techniki rakietowej na stoisku Grupy znajdują się również ekspozycje Wojskowych Zakładów Motoryzacyjnych S.A., Huty Stalowa Wola S.A., Rosomak S.A., Autosan sp. z o.o., Ośrodka Badawczo-Rozwojowego Centrum Techniki Morskiej S.A. oraz Wojskowych Zakładów Lotniczych nr 1 S.A. i Wojskowych Zakładów Lotniczych nr 2 S.A.

Targi EDEX 2021 trwają od 29 listopada do 2 grudnia br. PGZ zaprasza do odwiedzenia ich stanowiska, które ma numer H3-C38.

Reklama
Reklama

Komentarze (8)

 1. BooBoo

  A gdzie nasze Kraby, Raki, Gromy (Pioruny), Poprady, Soły, Piraty, Kormorany itp.??? ;)

  1. sss

   niema i niebędzie

  2. Zbysław

   Nie daj Bóg ktoś zamówiłby, a robić nie ma komu...

  3. Nie inż.

   Nie ma komu bo robole siedzą na internecie i udają znawców jak niejaki Zbysław

 2. baba

  Czy Borsuk byłby dobrym BWP dla Egiptu? Wydaje się, że kraj ma tylko jedną rzekę. Ale za to dzieli go na 2 części. Niepływający BWP wymaga mostu lub promów. Pływający pozwoli na swobodne operowanie na większości terytorium. Ale się rozmarzyłem.

 3. dr666

  To są rynki Amerykańskie, Niemieckie, Francuskie, Rosyjskie, Chińskie i ostatnio nawet Koreańskie. Polsce nie wolno oferować niczego co mogłoby choć minimalnie odciągnąć klientów od głównych graczy. Promotorzy PGZ mają to wpisane do umowy i powtarzają jak mantrę co rano.

  1. ...

   Skończ te brednie pisać, jak nie masz nic ciekawego do napisania to tylko czytaj.

 4. asf

  W końcu PGZ chciało się reklamować swoje wyroby za granicą i spróbować powalczyć o rynki zagraniczne. Tak trzymać. Nie od razu Rzym zbudowano, więc może nie od razu znajdą się klienci, ale z czasem jeśli będzie to kontynuowane, może dać efekty.

  1. ems

   Porównaj to z ofertą Koreańczyków. Z ich stoiskiem na targach. Od razu czuć różnicę.

 5. ems

  Tylko tyle ? Słabo. Nic dziwnego że nie odnosimy sukcesów na rynku międzynarodowym.

 6. marketingowiec

  Skromniej się nie dało?

 7. Major

  Wieje pustką ;]

 8. wifi

  Szał. W ofercie brakuje jeszcze dobrze zaostronych bagnetów