- Wiadomości
Dezamet z nowym kontraktem na amunicję
Zakłady Metalowe Dezamet S.A. poinformowały o podpisaniu umowy z Agencją Uzbrojenia. Kontrakt ma dotyczyć amunicji średniokalibrowej 40x53 mm.
W poniedziałek 3 listopada Zakłady Metalowe Dezamet S.A. podpisały umowę z Agencją Uzbrojenia na produkcję i dostawy amunicji średniokalibrowej 40x53 mm.
Zobacz też
Informacja o współpracy z Agencją Uzbrojenia jest kolejną dobrą wiadomością dla Dezametu w ostatnim czasie. Pod koniec października firma poinformowała o wspólnym przedsięwzięciu ze szwedzkim Saabem. Podczas polsko-szwedzkiego forum przemysłu obronnego w Warszawie firmy podpisały Porozumienie (MoU – Memorandum of Understanding). Jak poinformowała wtedy firma Saab, w ramach umowy licencyjnej Dezamet może pozyskać prawa do produkcji i sprzedaży w Polsce wybranych produktów szwajcarskiego oddziału koncernu – Saab Bofors Dynamics Switzerland – takich jak amunicja moździerzowa.
Dezamet to jeden z największych producentów amunicji w Polsce. W jego ofercie znajduje się zarówno amunicja dużego kalibru, jak i amunicja średniokalibrowa. Firma jest częścią Polskiej Grupy Zbrojeniowej.

WIDEO: Latający Czarnobyl | Co z K2PL? | Fallout | Defence24Week #135