Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Defence24 Day: Northrop Grumman wspiera polski przemysł w integracji IBCS

Northrop grumman
Autor. Defence24.pl

„Northrop Grumman jest zadowolony z wysłanego do amerykańskiego rządu polskiego zapytania ofertowego w programie Wisła. (…) IBCS jest systemem C2 zarówno dla Wisły jak i Narwi. Zapewnia to zintegrowane, warstwowe i wysoce skuteczne rozwiązania C2 dla polskiej obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej” - powiedział Chuck Johnson, Director and Site Lead, Northrop Grumman Poland, Northrop Grumamn Defense Systems. Jego zdaniem IBCS jako usieciowiony i nowoczesny system dowodzenia i kontroli daje możliwość integracji istniejących i przyszłych rozwiązań celem zwalczania szerokiej gamy zagrożeń.

Reklama

Chuck Johnson dodał również, że polski przemysł będzie odpowiedzialny za rozwój i adaptację istniejących sensorów i efektorów do architektury IBCS. W związku z tym szczególne znaczenie ma współpraca pomiędzy Northrop Grumman a polskim przemysłem. Zapewnia ona podstawy dla transferu technologii, bazę wiedzy i możliwości integracji polskich systemów z IBCS.

Reklama
Reklama

Komentarze (2)

 1. Andrzej X

  Współpraca i przeniesienie produkcji do Polski da większe korzysci nie tylko biznesowe zarówno jednej jak i drugiej stronie ale również zwiększy bezpieczeństwo i zwolni część sił amerykańskich z Europy. A to chyba bardzo ważne.

 2. szczebelek

  Myślałem, że sprzedadzą gotowe xd

  1. Valdore

   @szczebelek, tak sprtzedaja gotowy system, tylko dziwne by było jakbyu od razu były z nim zintegrowane sensory których USA nie posiada:)

Reklama