Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Defence24 Day: Granatniki i optoelektronika od Griffin Group

Autor. Defence24

Na Defence24 Day pokazujemy wycinek naszego bogatego portfolio produktów oferowanego do naszych użytkowników - Krzysztof Czerepak, dyrektor programów specjalnych Griffin Group Defence. Jak dodaje firma skupiła się na pokazaniu wyposażenia, które okazuje się skuteczne na Ukrainie – w tym jednorazowych granatników przeciwpancernych DND. Jak wiadomo, zostały one przekazane Ukrainie przez Niemcy i są tam z powodzeniem używane.

Reklama

Krzysztof Czerepak podkreśla, że ten system uzbrojenia charakteryzuje się prostym systemem szkolenia, nie wymagającym specjalistycznej infrastruktury. Na wystawie Griffin Group Defence znalazły się też m.in. urządzenia obserwacyjne Safran Jim Compact i zwiększające dokładność dalmierzy czy kamer termowizyjnych Sterna systemy Sterna.

Reklama
Reklama

Komentarze (4)

 1. Był czas_3 dekady

  Taki kraj jak Polska stać na opracowanie własnych granatników przeciwpancernych.

 2. Buka

  Nie ma czołgów za t72 nie kupować z niemiec nic kupić od Szwedów albo z USA z licencją rozwijać pirata a od szkoła i france nie kupować

  1. Chyżwar

   Dokładnie. Poza tym są także inne nie mniej ważne powody powody.

 3. Denar

  Agencja Uzbrojenia jest w dość komfortowej sytuacji. Wystarczy zebrać opinie żołnierzy ukraińskich, którzy mieli okazję przetestowania całego wachlarza produktów w boju. Dobrze wiedzą które się sprawdziły. Ważna jest gotowość producenta do udzielenia licencji na produkcje w Polsce, bo będą potrzebne ich tysiące.

  1. Buka

   Denar ważna też jest postawa kraju sprzedającego wobec Polski i Ukrainy. Trzeba skończyć z uległością wobec niemiec i ue. Zobacz na małe Węgry choć postawa wobec Ukrainy mi się nie podoba ale są gnoje skuteczni w walce o swoje interesy.

 4. szczebelek

  No tak niemiecki granatnik jest najlepszy xd

Reklama