Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Chwałek: linia Krabów pozwoli odtworzyć produkcję w Bumarze

S. Chwałek, prezes PGZ
S. Chwałek, prezes PGZ
Autor. Defence24

W rozmowie z Defence24.pl prezes PGZ Sebastian Chwałek mówi, dlaczego zdecydowano się utworzyć drugą linię produkcyjną haubic Krab, ile docelowo haubic będzie budowanych w HSW i Bumarze oraz jakie są założenia programów Ciężkiego Bojowego Wozu Piechoty, projektu licencyjnej produkcji K2PL. Prezes PGZ zaznacza też, że transfer technologii w programie Orka jest szansą dla PGZ Stoczni Wojennej. Podkreśla również, że zestawy Piorun budzą olbrzymie zainteresowanie użytkowników eksportowych, a transfer technologii w programie Narew. Materiał sponsorowany przez Polska Grupa Zbrojeniowa S.A.

Reklama

Materiał sponsorowany

Reklama
Reklama

Komentarze (8)

 1. tagore

  Wygląda na to ,że linii produkcyjnej K9 nie bedzie w Polsce, producent z Korei w przeciwieństwie do producenta K2 chyba zrezygnował. I dobrze.

 2. KrzysiekS

  Kraby KRABAMI (bardzo dobre) a co dzieje się z programem WILK?

 3. Zawisza_Zielony

  Zaraz zaraz jak Bumar ma mieć linie do produkcji Krabów to po jaki grzyb nam K9

  1. eLSDe

   Koreańczycy tak chcieli. Czołg był w ofercie wyłącznie w pakiecie z towarem którego nikt nie chciał. Taka specjalna promocja dla Polski. Dzięki temu many nowe MYŚLIWCE, do których wsiądą nowo wcielone do wojska sprzątaczki. Pewnie Edgar negocjował. Edgar zawsze marzył o nowym ssangyong-u. Nikt nie zrozumie po co nam K9 do póki nie zrozumie meandrów polityki partii rządzącej.

  2. Box123

   Miejmy nadzieje, że z tego zrezygnują. Należy kupic po prostu z półki ze 300 K9 czyli dokupić jeszcze setkę, a dalej iść w kraba i go rozwijać. Stawianie korrsncyxkom fabryki w Polsce gdy możemy niedługo produkować 100 krabow rocznie jest pozbawione sensu

  3. tagore

   @elsde Rzeczywiscie Finowie tak bardzo nie chcieli K9 ,że kupili już dwie partie w tym używki.

 4. kd12

  Bumar-Łabędy Gliwice "do boju" dacie radę z AHS Krab.

 5. Odyseus

  Na dzień dzisiejszy to chyba wszyscy i w Polsce i kontrahenci zagraniczni czekają na wynik u Nas wyborów ...

  1. Lukk

   Czekają jak sępy. Błaszczak robi zakupy, na które Polski nie stać

  2. hermanaryk

   Jak to wyliczyłeś, Lukk? Pokażesz rachunki? :)

  3. Seb66

   Hermanaryk. Na razie to NIK już wykazał BRAK rachunków w PIS! Np. brak jedt rachunkow na ponad 200mld z Funduszu "antycovidowego". Przynajmniej t a k utrzymuje NIK. Zapewne ty masz równie mocne dojścia jak NIK, skoro w i e s z na co rachunki ...SĄ?

 6. eee

  Czy Sz.P planuja .modernizacje lub modyfikacje, lub opracowanie pakietu fit, czy pro life, czy jak tam witalizacje...etc tzn np plyt pancernych lub cienkich blach na dystansach lub z tworzyw sztucznych, zabezp. strop wiezy I jej boki burty, tyl, czy zeluzje czy siatki, czy w postaci koszy np na siatki maskujace, czy ogrodzeniowe czy kolczatki, czy dodatkowe palaki wzdluz jak w NS pod siatke maskujaca.? Bo jesli przyjac na spokojnie lekcje z Ukrainy to 20 czy juz 30 krabow wyparowalo

  1. Extern.

   Opracowanie drona myśliwskiego który by dyżurował w powietrzu rzucając się na wszystko co leci nad nasze linie rozwiąże 95% współczesnych problemów z dronami zwiadowczymi i amunicją krążącą. Aż zadziwiające że nikt obecnie nie próbuje takiej maszyny opracować.

  2. zoltan

   nie da sie umiescic ciezkiegio i energochlonnego radaru na dronie

  3. Varan

   15:14. Skąd wiesz że nikt nad tym nie pracuje? Zadziwia mnie jak dziś wszystko wszyscy wiedzą o zamiarach i bieżącej produkcji. Ale prawdą jest że powinny być specjalizowane drony do rozmaitych działań. A do patrolowania granicy powinny być także drony współpracujące z rojami dronów gotowych do startu w kazdj chwili. Na przykład oświetlające i działające po ciemku na bardzo iiskivh wysokościach, drony odstraszające robiące grozę w postaci dźwięków, zrzucania ładunków błyskowych oślepiających w czasie działań nocnych. To tylko przykłady wykorzystania, bo widzę bardzo bardzo liczne możliwości. Zwłaszcza na granicy i w zależności od sytuacji.

 7. Box123

  Tylko do wyborów. Potem niemiecka targowica wszystko anuluje. Demokracji ( czytaj żeby u wladzy był proniemiecki rząd) w Polsce ma bronić sterowana z Berlina Armia Europejska, a nie jakieś tam polskie wojsko. "gdyby siła militarna była by siłą użytą do obrony demokratycznego porządku konstytucyjnego to wątpię żeby doszło do zamachu na konstytucyjne zasady podziału władzy w Polsce" niemiecka publicystka Gesa Lindemann o armii Europejskiej. Niemcom silna Polska z silną armią i konkurencyjną gospodarką do niczego nie jest potrzebna

 8. Pucin:)

  Panie Prezesie Chwałek przyznajcie się, że Koreańczycy są lepszymi negocjatorami niż Wy i te tzw. transfery technologii (K9A1, K2, wyrzutnie K239 Chunmoo (Homar-K) pociski o zasięgu do 70 km, pojazd 4*4 KLTV ect.) okazały się pyrrusowym zwycięstwem. Trzeba było innych słuchać i rozwijać własną produkcję i technologię (np.: Langusta 2/M-21 Feniks HE, ahs Krab, KTO Rosomak XP, TUR V i VI, sam. Honker M-ax, LPU Wirus 4 ect.). :0

  1. Lukk

   To nie negocjacje. Tylko nieoficjalne pieniądze załatwiają interesy

Reklama