Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Centrum serwisowe radarów GCA2000. WZE buduje nowe kompetencje [Defence24 TV]

”Nie jest to kolejna umowa na serwisowanie radarów jak dotychczas. Równolegle do budowy i uruchamiania centrum serwisowego GCA2000, w ramach kolejno postępujących po sobie części offsetu Wojskowe Zakład Elektroniczne S.A. w Zielonce zbudowały zupełnie nowe kompetencje” - mówi w rozmowie z Defence24 TV Małgorzata Kobylarczyk z Wojskowych Zakładów Elektronicznych S.A.

Wojskowe Zakłady Elektroniczne S.A. w Zielonce zakończyły w chwili obecnej proces uzyskania nowej umowy dla wsparcia sił zbrojnych w użytkowaniu systemu radarowego GCA2000. Kompetencje zostały pozyskane w ramach zakończonej umowy offsetowej z amerykańską firmą Harris. Partner amerykański dla tej nowej umowy odgrywa dla nas bardzo kluczową rolę oraz stanowi podwykonawcę dla wybranych obszarów.

Małgorzata Kobylarczyk, Dyrektor ds. handlu i logistyki, Wojskowe Zakłady Elektroniczne S.A. 

Nie jest to kolejna umowa na serwisowanie radarów jak dotychczas. Równolegle do budowy i uruchamiania centrum serwisowego GCA2000, w ramach kolejno postępujących po sobie części offsetu Wojskowe Zakład Elektroniczne S.A. w Zielonce zbudowały zupełnie nowe kompetencje.

Małgorzata Kobylarczyk, Dyrektor ds. handlu i logistyki, Wojskowe Zakłady Elektroniczne S.A.

 

Komentarze (4)

 1. JSM

  To wręcz niewyobrażalne, jak bardzo Polska jest zacofana technologicznie.

 2. Andrzej C

  Diagnostyka złącz,całkiem ładny oscyloskop i nic więcej. Centrum serwisowe ma jak widać kompetencje do prostej diagnostyki i nic po za tym. To bardzo małe kompetencje,nie pozwalające na poznanie technologi radaru.

 3. Jaro_747

  Jakież to nowe kompetencje? Dostali nowe stacje lutownicze?

 4. tryt

  Czyli Harris jest wykonawcą firmowanym przez WZE.