Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Brytyjsko-tureckie rozmowy z Eurofighterem w tle [ANALIZA]

RAF Eurofighter Typhoon
Autor. Sgt Pete Mobbs/RAF

Podczas niedawnej wizyty w Londynie minister obrony Turcji Hulusi Akar prowadził m. in. rozmowy o możliwości sprzedaży przez Wielką Brytanię myśliwców Eurofighter Typhoon i wycofywanych ze służby samolotów transportowych C-130J Super Hercules oraz okrętów, a także części do sprzętu wojskowego. Mogłoby to znacznie zwiększyć możliwości tureckich sił zbrojnych. Łączna wartość potencjalnych transferów sięga 10 mld dolarów. Dla Londynu to z pewnością interesująca oferta.

Reklama

Negocjacje były jednym z najważniejszych elementów rozmów prowadzonych przez tureckiego ministra 15 stycznia, podczas spotkania z brytyjskim odpowiednikiem, Benem Wallacem. Londyn prowadzi obecnie kilka programów związanych z długoterminową modernizacją i przezbrojeniem jednostek, co oznacza, że poszukuje potencjalnych nabywców na nadal dość nowoczesny sprzęt wojskowy.

Jeśli jesteś przedstawicielem wybranych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem Państwa przysługuje Ci 100% zniżki!
Aby uzyskać zniżkę załóż darmowe konto w serwisie Defence24.pl używając służbowego adresu e-mail. Po jego potwierdzeniu, jeśli przysługuje Tobie zniżka, uzyskasz dostęp do wszystkich treści na platformie bezpłatnie.

Reklama
Reklama